Brazylijski dziennikarz Rodrigo Mattos na swoim blogu ujawnił część informacji na temat zakupu praw federacyjnych do Neymara ze strony spółki jego ojca. Dziennikarz umieścił również skany dokumentów, które najprawdopodobniej wyciekły z brazylijskiej prokuratury.
Jednym z najbardziej rzucających się w oczy fragmentów dokumentu jest fakt, że Barcelona i Neymar osiągnęły porozumienie już w 2011 roku. Zawodnik, który rok temu trafił na Camp Nou, 15 listopada 2011 podpisał umowę wstępną, wedle której miał dołączyć do Blaugrany latem 2014 roku, po wygaśnięciu kontraktu z Santosem. Jak wiemy, operacja doszła do skutku 12 miesięcy wcześniej, na czym skorzystał klub z Brazylii, otrzymując odpowiednią kwotę za swojego gwiazdora.
Upubliczniony dokument specyfikuje także formę zapłaty firmie N&N. Barça miała uiścić 10 milionów euro w momencie podpisania umowy oraz kolejne 30 milionów w 2014 roku, kiedy zawodnik miał stać się oficjalnie graczem katalońskiego klubu.
Komentarze (62)