Sąd odrzucił apelację Messiego

Daniel Olbryś

3 października 2014, 21:05

Sport

203 komentarze

Sąd w Gavie odrzucił apelację Leo Messiego ws. możliwych malwersacji finansowych, uznając, że zawodnik mógł wiedzieć o nielegalnych działaniach swojego ojca.

Sędzia dopuścił zatem możliwość potajemnej kooperacji Leo z jego ojcem, Jorge Horacio Messim, który jest równocześnie jego reprezentantem i odpowiada za większość kwestii ekonomicznych.

Sąd odrzucił również wniosek Messiego o wysłuchanie zeznań Alfonso Nebota, prawnika Ángela Juáreza oraz dyrektora obszaru piłkarskiego Barçy Raúla Sanllehíego w charakterze świadków, twierdząc, że „nie byłyby one istotne" dla przebiegu śledztwa.

Choć prokurator poparł apelację Messiego, zauważając, że nie ma żadnych dowodów na popełnienie przestępstwa przez Argentyńczyka i prosząc o umorzenie śledztwa, sędzia sprzeciwił się temu wnioskowi. Ponadto uznał on, że „subiektywną opinią" jest twierdzenie, iż Messi „nie był uwikłany w kwestie podpisywanych umów, zarządzania finansami lub też w ewentualne przekręty", choć wszystkie te kwestie leżały w zakresie obowiązków ojca Leo.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

To jest jakaś paranoja rodem z polskich sądów! Sama prokuratura przychyla się do wniosku prawników Messiego,ale sąd dalej cisnie... Na codzień nie jestem jakimś zwolennikiem teorii spiskowych,ale w tym przypadku jestem przekonany,że tu nie chodzi o pieniądze.. A przynajmniej nie tylko... Jeśli nie można kogoś pokonać na boisku...
@StrangeFruit: Ja pierdolę. Niektórzy to chyba mają mózgi niczym ameby.

@Krolewski94: Cóż za wysublimowana uwaga.. Czy oprócz tego masz też jakieś argumenty,czy po prostu wpadłeś pohejtować?
« Powrót do wszystkich komentarzy