Iniesta o krok od setnego meczu w Lidze Mistrzów

Gołąbka

29 września 2014, 10:01

FCBarcelona.es

40 komentarzy

Pochodzący z Fuentealbilli pomocnik może zostać w Paryżu czwartym zawodnikiem w historii Barcelony mającym na koncie sto występów w Lidze Mistrzów.

W Paryżu wygrał swoją pierwszą Ligę Mistrzów i tam może rozegrać setny mecz w tych rozgrywkach. Od czasu debiutu w pierwszej drużynie Andrés Iniesta wystąpił w 99 spotkaniach Ligi Mistrzów, w których zdobył 10 goli. Trzy razy wywalczył Puchar Europy.

29 października 2002 roku młody Iniesta zadebiutował pod okiem Louisa Van Gaala w meczu, który Barcelona wygrała w Brugii. Kolejnym pamiętnym dla niego dniem był 17 maja 2006 roku, kiedy wystąpił w swoim pierwszym finale prestiżowych europejskich rozgrywek. Drużyna wywalczyła w Paryżu trofeum po pamiętnej remontadzie i golach Eto’o i Belettiego. Kolejne trofea zostały zdobyte w 2009 roku w Rzymie i w 2011 roku w Londynie.

Przed finałem w Rzymie Iniesta był bohaterem starcia na Stamford Bridge. 6 maja 2009 roku jego wspaniały gol w końcówce rewanżowego półfinałowego meczu z Chelsea dał Katalończykom awans do upragnionego finału.

Jutro Iniesta może dołączyć do grupy zawodników Barcelony, którzy mają na koncie 100 meczów w Lidze Mistrzów. Do tej pory dokonali tego Xavi (148 meczów; 12 goli), Puyol (120; 2) i Valdés (110; 90 wpuszczonych bramek).

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nawet ktoś taki jak Andres może mieć załamanie w formie. Wydaję mi się, że nie raz jeszcze będzie bohaterem meczu ! Wracaj szybko do pełnej formy Andres !
konto usunięte

Szybko Iniesta wskakuje do klubu 100, oczywiście wiem że już swoje lata ma ale jeszcze trochę może pograć i jak dobrze pójdzie to Xaviego spokojnie wyprzedzi. Jednak Messi to jest ktoś kto może wyprzedzić ich obu.

Valdes w 110 meczach przepuścił 90 goli?
Coś tu chyba nie tak jest...
Wychodzi na to że w prawie każdym meczu wpuszczał bramkę???

Jak czytam o tym golu z Chelsea to az mnie ciary przechodza , pamiętam komentarz Szapkowskiego do dzis .. :)

Mam nadzieję że odzyska formę sprzed co najmniej pół roku i uczci swój jubileusz 100 występu w lidze mistrzów przełamaniem i nie będzie 15 meczu z rzędu bez bramki lub asysty Iniesty.
konto usunięte

Piękne zdjęcie :)

Mógłby to uczcic golem...

Czekam z niecierpliwością na mecz z PSG , fajnie by było jak by w tym meczu Iniesta uczcił swój jubileusz :)

Mam nadzieję że Andres jutro pokażę że potrafi nadal czarować
jutro chcę widzieć Magica :D
konto usunięte

Wierzę że Andres jeszcze wróci do swojej najlepszej formy i będzie posyłał piły jak za starych dobrych czasów ;) Xavi powiedział na ławce i podziałało,może Inieście też taki wstrząs potrzebny. Vamos Andres *_*

ostatnio Andres słabszy mecz i od razu odpoczynek.
Mam nadzieje że to zadziała i wróci magiczny Don Andres !!

Iniesta czwarty, Messi piąty. Jak dobrze pójdzie to jeszcze w tym sezonie.

Mam nadzieję, że w tym meczu się odblokuje i wróci stary dobry Iniesta.

Ciekawe czy zagra w pomocy, czy na skrzydle? Bo przy dobrej formie Generała i Rakitića, szkoda ich dawać na ławkę a Andres przecież może zagrać na skrzydle.

ALeo ile ma meczów w LM?