Aduriz: Styl Barçy idealnie pasuje Mathieu

Ola

12 września 2014, 20:55

AS

23 komentarze

Aduriz z pewnością zapamięta zeszłoroczny mecz na Camp Nou. Strzelił bramkę i był bliski zdobycia drugiego gola z przewrotki (piłka trafiła w słupek). Athletic zagrał przyzwoicie, lecz jak w ostatnich dziesięciu latach, poniósł porażkę. Zawodnik z Kraju Basków wierzy, że tym razem uda się przerwać tę passę.

Od dziesięciu lat nie wygraliście z Barceloną. Sądzisz, że nadszedł ten moment?
Jesteśmy w dobrej formie, wierzymy w naszą grę. Jak zawsze, jedziemy z zamiarem powalczenia na boisku.

Jak oceniasz Barçę?
Bardzo dobrze. Wiemy, jaki prezentuje poziom i jakich ma zawodników, łącznie z tymi, którzy dołączyli. Barça stopniowo się buduje i jest to silna drużyna z piłkarzami o dużej jakości.

Ucieszyłeś się z przerwy reprezentacyjnej? Bo miałeś dobrą passę…
To było zaplanowane, więc musimy podejść do tego w najlepszy możliwy sposób. Mieliśmy pozytywny odpoczynek, co jest ważne w futbolu. Dobrze by było przypomnieć sobie te odczucia, jakie mieliśmy wcześniej, i to kontynuować.

W zeszłym roku uderzyłeś niesamowicie z przewrotki, a potem zdobyłeś bramkę. To był twój najlepszy mecz w Barcelonie?
Na nic się to zdało, ja chcę tylko pomagać drużynie, jeśli trener uzna to za stosowne. Kiedy przegrywasz mecz, to ciężko, byś oceniał go pozytywnie. Chciałbym, by te akcje na coś się przydawały.

Zrobiliście wiele dobrego, jednak przegraliście, tak jak w ostatnich dziesięciu latach. Czego zabrakło, by zapunktować?
By wywieźć punkty z Camp Nou, trzeba zagrać idealnie w ofensywie i defensywie, bo grasz przeciwko najlepszym na świecie, drużynie, która sieje postrach i ma duże rezerwy. Jeśli tylko przez chwilę jesteś nieostrożny, strzelają ci bramki. Poza tym trzeba potrafić wyrządzić krzywdę w polu karnym rywala. By wywieźć coś pozytywnego, cała drużyna musi być bardzo skoncentrowana w każdym aspekcie.

Stałe fragmenty gry to broń, która może wam pomóc?
Wykorzystaliśmy to kilkukrotnie i postaramy się o to znowu.

Jak oceniasz Barcelonę w tym roku?
Na tę chwilę bardzo dobrze. Ma nowych zawodników, którzy mogą wiele wnieść, to drużyna o wysokim poziomie, choć znajduje się w fazie budowy.

Rozpoczęcie przeciwko Barcelonie tej serii meczów Liga – Liga Mistrzów może wam dobrze zrobić.
Tak nam się trafiło, mecz przeciwko nim jest dobrym testem na początek tej serii spotkań, jaką mamy przed sobą. W ten sposób przygotujemy się na to, co przed nami. Ale w rzeczywistości chodzi o trzy punkty, to jedno z wielu spotkań ligowych, choć wygrana z drużyną takiego formatu byłaby bardzo budująca.

Messi wrócił?
Czy wrócił? Ale… to on gdzieś odchodził?

Z Mathieu Barça jest solidniejsza z tyłu.
Miałem szczęście grać z nim w Valencii. To wyjątkowy zawodnik, uniwersalny, który może grać na kilku pozycjach. Ma bardzo dobre cechy, jest silny, dobrze gra piłką. Styl Barçy pasuje mu jak ulał.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Cytat miesiąca, to zdanie o Leo:
"Messi wrócił?
Czy wrócił? Ale… to on gdzieś odchodził?"
Kozacko :P
« Powrót do wszystkich komentarzy