Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:05  ·  International Champions Cup TVP Sport   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Słaby bilans Barçy w spotkaniach rozgrywanych o 16:00

 12 września 2014, 17:15

 Daniel Olbryś

Źródło: Mundo Deportivo

 26 komentarzy

Jutrzejszy mecz Barçy z Athletikiem Bilbao będzie siódmym spotkaniem na przestrzeni dwóch sezonów, które kataloński klub rozegra o godzinie 16:00 w sobotę.

Jak pisaliśmy kilka dni temu, LFP (Liga de Fútbol Profesional) zdecydowała o wyznaczeniu nowego harmonogramu spotkań, wedle którego Barça ma rozgrywać co najmniej jeden mecz w miesiącu w sobotę o godzinie 16:00. Jest to spowodowane przede wszystkim chęcią zwiększenia dochodów z obecności La Liga w azjatyckich mediach.

Jak do tej pory Azulgrana rozegrała sześć spotkań o tej nietypowej porze, ich bilans nie jest jednak najkorzystniejszy. Spośród wspomnianych sześciu pojedynków o 16:00, trzy zakończyły się zwycięstwami Barçy (z Granadą 4:0, z Elche 4:0 i z Espanyolem 1:0), dwa porażkami (z Valencią 2:3 i z Realem Valladolid 0:1), padł również jeden remis (z Getafe 2:2).

Rozgrywanie spotkań o tej godzinie koliduje z przedmeczową rutyną wielu zawodników i nie ma co ukrywać, że większość z nich krytykuje ten pomysł, jednak do tego wszystkiego dochodzi jeszcze inny problem: frekwencja.

Poza samą godziną - nie oszukujmy się, o 16:00 w sobotę lepszym pomysłem jest wyjście na plażę lub poobiednia siesta - w Katalonii wielu socios skorzystało z długiego weekendu przy okazji Diady (katalońskiego święta niepodległości) aby wyjechać na kilka dni poza miasto. Przez ten fakt frekwencja na Camp Nou podczas sobotniego spotkania w dużej mierze zależy od tego, czy posiadacze karnetów zdecydują się zwolnić swoje miejsca i umożliwić kupno pojedynczego biletu innym culés.

Udostępnij:

Komentarze (26)

Gorące tematy