Ronaldinho opuszcza Atlético Mineiro

Łukasz Lewtak

29 lipca 2014, 09:45

AS

255 komentarzy

Ronaldinho opuszcza Atlético Mineiro. Były zawodnik Barcelony zdobył w trakcie trzech lat pobytu w Belo Horizonte Copa Libertadores (pierwszy w historii klubu) i Superpuchar Ameryki Południowej. Miał kontrakt do grudnia, jednak jest teraz wolnym zawodnikiem.

Już wiadomość, jaką napisał Ronaldinho w zeszłym tygodniu po zdobyciu Superpucharu Ameryki Południowej przeciwko Lanús, brzmiała jak pożegnanie: „Ta drużyna działała. Galo zawsze będzie w moim sercu”. Cykl Ronaldinho w Atlético Mineiro dobiegł końca. Były gwiazdor Barcelony spędził w Belo Horizonte nieco ponad dwa lata i odszedł cztery miesiące przed końcem kontraktu.

Brat piłkarza, Roberto de Assis, i prezydent Atlético Mineiro, Alexandre Kalil, zgodzili się na rozwiązanie kontraktu po spotkaniu, które odbyło się w poniedziałek w domu Kalila. Po zakończeniu spotkania Assis poinformował, że jego brat będzie kontynuował karierę, jednak nie sprecyzował, w jakim klubie. „Będzie grał do 42. roku życia. Jego przyszłość będzie znana w tę środę”.

Levir Culpi, trener Ronaldinho w Atlético Mineiro, nie mógł dogadać się z zawodnikiem. Szkoleniowiec powiedział w wywiadzie dla brazylijskich mediów, że nie liczył już na Ronniego. „Nie, nie liczę już na Ronaldinho. Powiedziano mi, że podpisał już rozwiązanie kontraktu. Niestety zakończył swój cykl. Był dla nas idolem, jednak drużyna musi iść do przodu bez niego”.

34-letni Ronaldinho pozostaje teraz wolnym zawodnikiem i może negocjować z dowolnym klubem. Ostatnio łączono go z Boca Juniors, gdzie miałby zastąpić Juana Romana Riquelme, jednak Fluminense i drużyny Major League Soccer również mogą postarać się o jego zakontraktowanie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

skoro Drogba wrócił do Chelsea, to Ronaldinho może wrócić do Barcy (chociażby jako zmiennik) a jak skończy karierę w Barcelonie to mógłby pracować dalej w klubie ale nie jako gracz ;) ..

@TransferMAN: Jako trener. Kobiety, piwo i fajki na każdej rozgrzewce:)

@Rafał20 : no ale to Ronaldinho, poza tym każdy sportowiec potrafi się zdystansować
« Powrót do wszystkich komentarzy