Juvenil A rozpoczyna presezon

Łukasz Lewtak

29 lipca 2014, 10:30

FCBarcelona.cat

16 komentarzy

Juvenil A rozpoczął w poniedziałek treningi z wieloma nowymi twarzami w składzie. Młodzi zawodnicy przystępują do sezonu 2014/15 z niezmiennymi celami: poprawy swojej gry i kształtowania się z myślą o przyszłości.

Wśród 23 zawodników Juvenilu A, którzy rozpoczęli w poniedziałek presezon, 13 to nowe twarze w zespole. Siedmu z tych piłkarzy przybyło z Juvenilu B, mistrza ligi ubiegłego sezonu. Są to: Guillermo Lara, Andreu Casas, Adrià Vilanova, Julen Arellano, Ferran Sarsanedas, Adrià Arjona i Alex Carbonell. Trzech zawodników nadal ma status graczy Juvenilu B, ale rozegra presezon z Juvenilem A: Ayoub Abou, Theo Chendri i Carlos Pérez. Do drużyny Jordiego Vinyalsa sprowadzono trzech nowych piłkarzy: Aitora Cantalapiedrę, który grał już z zespołem w ostatniej edycji Pucharu Króla, Amira Natcho z rosyjskiego Druzhba Maykop Club i Isaaca Padillę z Damm.

W drużynie pozostaje 11 zawodników, którzy w zeszłym sezonie wygrali z nią mistrzostwo Hiszpanii i rozgrywki UEFA Youth League: Onana, Palencia, Tarín, Juanma, Quintillà, Fran, Rubio, Kaptoum (uczestniczy w presezonie z Barçą B), Alex Corredera, Enguene i Moha.

Cele zespołu

Jordi Vinyals powiedział dla Barça TV, że głównym celem drużyny i sztabu szkoleniowego jest, aby „jak najwięcej zawodników dotarło do Barçy B” i aby wszyscy zakończyli sezon lepsi niż w momencie jego rozpoczęcia. Szkoleniowec odniósł się również do Munira i Adamy, którzy będą grać teraz w Barçy B. Vinyals życzył im wszystkiego najlepszego i powiedział, że zrobili „fenomenalny postęp”.

Szczegóły presezonu

Drużyna Jordiego Vinyalsa rozpocznie Liga División de Honor Juvenil 7 września, a wcześniej rozegra kilka meczów sparingowych. Najpierw jej rywalem będzie Tordera (6 sierpnia), później, od 10 do 20 sierpnia, zespół weźmie udział w Torneo de Cotif. 22 sierpnia Juvenil A zagra z Manresą, dwa dni później zmierzy się z Ripoll, a na zakończenie, od 28 do 31 sierpnia, rozegra na Węgrzech Memoriał Kocsisa.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Kaptoum powinien być już przeniesiony do Barcy B. Kapitalnie się zapowiada.

Nie wiecie może co z Ondą Ebogo? (sory jeśli źle odmieniłem) W YCL zrobił na mnie świetne wrażenie i widziałem w nim naprawdę dobrego bramkarza.W sumie już znalazłem, że został przeniesiony do Barcy B...

Fajnie, że Vilanova będzie grał. Może kiedyś wystąpi w pierwszym zespole, życzę mu tego ;-)

Wygramy to

Vinyals powinien przejąć posadę Eusebio moim zdaniem, to chyba by był najlepszy ruch ze strony klubu

Trzeba obronić tytuł LM ! :D

Iker Casillas negocjuje nie tylko z Arsenalem. Zainteresowany 34-latkiem jest również klub z Kazachstanu, Kajrat Ałmaty.