Xavier Albert Canal, adwokat specjalizujący się w prawie sportowym, był gościem programu „Esports en Xarxa", gdzie skomentował sprawy związane z sankcją nałożoną przez FIFA na Luisa Suáreza.
Canal stwierdził, że odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (TAS) może przynieść Barçy pewną korzyść, bardzo prawdopodobne jest również złagodzenie kary dla zawodnika. „Myślę, że TAS może wybronić Barçę w sprawie Luisa Suáreza, a nawet złagodzić jego karę", mówił adwokat.
„Wydaje mi się, że do czasu rozpoczęcia sezonu TAS może załatwić całą sprawę", powiedział Canal. „To bez sensu, że Suárez nie może trenować i nie może zostać zaprezentowany. Nie można zabronić komuś uprawiania jego zawodu. Owszem, można zabronić mu grać, jednak nie można zabronić mu trenować, aby stracił formę. Zakaz treningów i oficjalnej prezentacji to absurd", przyznał Xavier Canal.
„FIFA zdołała przyzwyczaić nas do nieco dziwnych decyzji", zakończył prawnik.
Komentarze (109)