Koniec mundialu dla Neymara!

Krzysztof Majewski

5 lipca 2014, 08:11

Sport

2713 komentarzy

Smutna wiadomość dla wszystkich fanów piłki nożnej. Ze względu na kontuzję odniesioną w ćwierćfinałowym spotkaniu przeciwko Kolumbii Neymar nie wystąpi  w pozostałych meczach swojej reprezentacji na tegorocznych mistrzostwach świata.

Neymar w brutalny sposób żegna się z mundialem. Zaledwie kilka godzin po tym, jak brazylijski crack został zniesiony z płyty boiska, sprawdziły się najgorsze przypuszczenia. U zawodnika Barcelony stwierdzono pęknięcie trzeciego kręgu lędźwiowego. Informację tę potwierdził już lekarz reprezentacji Brazylii – Rodrigo Lasmar.

Uraz ten nie będzie wymagał interwencji chirurgicznej, jednak z pewnością wyklucza dalszy udział zawodnika w turnieju. Neymar przez okres leczenia będzie nosił specjalny pas, który unieruchomi kontuzjowaną część ciała.

Szacuje się, że okres rehabilitacji będzie wynosił od trzech do pięciu tygodni, co oznacza, że zawodnik prawdopodobnie zdąży dojść do pełni sprawności przed rozpoczęciem nowego sezonu.

Przypomnijmy, że Neymar odniósł kontuzję wskutek brutalnego faulu Kolumbijczyka Juana Zúñigi, który prawym kolanem uderzył w plecy Brazylijczyka. Całą sytuację możecie zobaczyć poniżej.

Neymar Jr
Neymar Jr
  • Typ kontuzji:
  • Data odniesienia kontuzji: 04.07.2014
  • Przewidywany czas powrotu: od 3 do 5 tygodni

Kontuzja

Poleć artykuł

Komentarze (2713)

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Liczyłem na Kostarykę... Szkoda. Mam nadzieje, że nie zobaczę w finale Holendrów :)
konto usunięte

@AIniesta8: Ja mam nadzieję, że ich zobaczę z Pucharem Świata.
« Powrót do wszystkich komentarzy