Ronaldinho był bliski transferu do Manchesteru United

Ola

4 lipca 2014, 16:33

Mundo Deportivo

95 komentarzy

Historia Ronaldinho, a co za tym idzie również i Barcelony, mogła potoczyć się zupełnie inaczej. Brazylijczyk mógł nie trafić do katalońskiego klubu i nie wiadomo, gdzie w takim wypadku znajdowałaby się teraz Barça. Wszystko było kwestią 48 godzin.

Gdyby w ciągu tych 48 godzin ówczesny kandydat na wiceprezydenta Barçy Sandro Rosell nie zadzwonił do gwiazdora Paris Saint-Germain, ten trafiłby do Manchesteru United. Brazylijczyk wyjawił to w ekskluzywnym wywiadzie dla Four Four Two.

Mistrzostwa Świata 2002 w Korei i Japonii, zakończone zwycięstwem Brazylii, sprawiły, że Ronaldinho stał się gwiazdą światowego formatu. Wiele drużyn zaczęło wtedy interesować się jego pozyskaniem, wśród nich Manchester United. Negocjacje między Ronaldinho a Czerwonymi Diabłami były bardzo bliskie finalizacji. Jednakże kiedy zawodnik dowiedział się, że stery w klubie z Katalonii obejmie Joan Laporta, a wiceprezydentem zostanie jego przyjaciel Sandro Rosell, zmienił zdanie.

- Byłem bardzo bliski transferu do United. To była kwestia 48 godzin, ale zanim otrzymałem ofertę, Sandro Rosell zapytał mnie: „Jeśli wygramy wybory, przyjdziesz?”. Odpowiedziałem, że tak. Brakowało dopięcia kilku szczegółów z Manchesterem, kiedy Rosell zadzwonił, by powiedzieć mi, że są bliscy objęcia prezydentury. A ja mu obiecałem, że w takim wypadku zagram w Barcelonie. To były krótkie negocjacje. Powiedziałem Anglikom, że wybrałem Barçę – wyjawił Ronnie.

Ta decyzja znacząco wpłynęła na historię samego zawodnika oraz katalońskiego klubu, który po czterech latach posuchy w ciągu trzech sezonów zdobył sześć trofeów. Ronaldinho w tamtym czasie wygrał Złotą Piłkę oraz nagrodę FIFA World Player i dziś nie żałuje swojej decyzji. – To był poprawny wybór. Brazylijczycy zawsze kochali Barçę. Mamy tam swoją historię. Nie ma drugiego takiego miejsca w Europie, więc zawsze będziemy szczęśliwi, grając tam – zakończył.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dobrze że wybrał BARCE
« Powrót do wszystkich komentarzy