MD: Undiano Mallenco może poprowadzić finał Pucharu Króla

Ola

28 marca 2014, 11:45

Mundo Deportivo

136 komentarzy

Jak informuje Mundo Deportivo, wielce prawdopodobne jest, że Undiano Mallenco poprowadzi finał Pucharu Króla między Barçą a Realem Madryt, który odbędzie się 16 kwietnia na Estadio Mestalla. Hiszpański Związek Piłki Nożnej wyznaczy arbitra z Pampeluny, jeśli odpowiedzialny za sędziów Víctoriano Sánchez Arminio wyrazi na to zgodę.

MD dowiedziało się z zaufanych źródeł, bliskich prezydentowi RFEF, że federacja jest bardzo zadowolona z odważnych i słusznych decyzji podjętych przez Undiano Mallenco na Bernabéu. Po otrzymaniu fali niezasłużonej krytyki arbiter być może otrzyma szansę, aby po raz kolejny udowodnić swoją wartość.

Problemem jest komitet sędziowski, który ma świadomość, że tym samym arbiter z Pampeluny zostałby rzucony mediom na pożarcie i musiałby poradzić sobie z ogromną presją. Trzeba mieć na uwadze, że niektórzy zawodnicy Realu Madryt, jak Sergio Ramos czy Cristiano Ronaldo, bardzo ostro skrytykowali sędziego w mediach.

Co ciekawe, nie tak dawno Iker Casillas przyznał, że od finału Pucharu Króla w 2011 roku zawsze serdecznie wita się z Undiano Mallenco. W każdym razie to Sánchez Arminio i komitet sędziowski zdecydują, czy po raz kolejny powierzyć 40-letniemu arbitrowi tę wielką odpowiedzialność.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Komitet sędziowski chyba chce zepsuć ten finał.
« Powrót do wszystkich komentarzy