Munir najlepszym strzelcem sekcji juniorskiej

Błażej Gwozdowski

28 lutego 2014, 19:58

17 komentarzy

Drużyna przygotowana na ten sezon przez Jordiego Vinyalsa miała swojego lidera w osobie Antonio Sanabrii. Paragwajczyk nie tylko zdobywał bramki, ale też kreował okazje kolegom. Jego odejście do Włoch nie zaowocowało jednak wielkim spadkiem dyspozycji zespołu, ale prawdziwym rozkwitem formy Munira, którego w strzelaniu goli wspiera Maxi Rolón.

Zgodnie z oczekiwaniami prowadzona przez Jordiego Vinyalsa sekcja Juvenil A z bezpieczną przewagą przewodzi w swojej grupie División de Honor Juvenil. Młodzi Katalończycy jeszcze lepiej radzą sobie w młodzieżowej Lidze Mistrzów - spokojnie awansowali oni do 1/8 finału rozgrywek, gdzie pewnie pokonali ekipę FC Kopenhaga 4:1. Bohaterem tamtego spotkania był strzelec dwóch bramek, Munir El Haddadi (18 lat).

Marokańsko-argentyński duet snajperów

Pomimo dobrych wyników obecny zespół nie jest tak zrównoważony, jak to miało miejsce w poprzednim sezonie, kiedy to zwyciężył rozgrywki ligowe z przewagą przeszło 20 punktów. Fakt ten potwierdziły dwie ostatnie ligowe porażki - najpierw lepszy o jedno trafienie (1:2) okazał się drugi w tabeli Espanyol, natomiast w minionej kolejce juniorów Barcelony pokonali rówieśnicy z Sant Andreu (0:1). Chociaż dużo lepsze wyniki młody zespół osiąga w europejskich pucharach, to jednak na ocenę sezonu trzeba jeszcze poczekać.

Na tle kolegów zdecydowanie wyróżnia się dwóch napastników - Munir El Haddadi i Maxi Rolón (19 lat). Ten marokańsko-argentyński duet ma na swoim koncie w tym sezonie już 37 z 81 zdobytych przez zespół bramek. Kolejnych 10 dołożył Antonio Sanabria, ale niestety młody snajper kontynuuje swoją przygodę z futbolem we Włoszech. Z obecnego zespołu warto wyróżnić jeszcze pomocnika Quintillę, operującego na skrzydle Ebwelle, a także Enguene oraz Godswilla. Prawdziwym testem dla tych zawodników będzie jednak gra w Barcelonie B, gdzie będą musieli potwierdzić swoją jakość. A oto jak przedstawia się tabela najlepszych strzelców sekcji Juvenil A FC Barcelony:

  Zawodnik Bramki
w Lidze
Bramki
w Lidze Mistrzów
Bramki
łącznie
1. Munir El Haddadi Mohamed 16 7 23
2. Maximiliano Brian Rolón 11 3 14
3. Antonio Sanabria 6 4 10
4. Alain Richard Ebwelle 8 1 9
5. Xavier Quintillà Guasch 4 1 5
6. Zacharie Lionel Enguene Onana 3 1 4
7. Elohor Godswill Ekpolo 0 4 4
8. Alexandre Corredera Alardi 3 0 3
9. Wilfrid Jaures Kaptoum 3 0 3
10. Mohamed El Ouariachi Choulay 1 2 3

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Barca ma chyba cały świat w swoich sekcjach jeśli chodzi o narody:)

Mamy genialne pokolenie młodych zawodników : Munir, Dongou , Bagnack , Delofeu , Rafinha, Tello, Sregio Roberto. Za parę lat do oni będą trzonem drużyny

FC Barcelona wygra Ligę Mistrzów, a Juvenil A młodzieżową Ligę Mistrzów. TO JEST MOJE MARZENIE

z chęcią zobaczyłbym sklejkę z jego golami

no i przy tych bramkach przydałoby się kto ile meczów zagrał ;)

Już kiedyś wspominałem w zespołach juniorskich najważniejszy jest rozwój zawodnika i drużyny. W przyszłym roku Munir dostanie się do B i przez to stworzy konkurencję dla Dongou. Jednak wtedy pisałem o wypożyczeniu kameruńczyka, ale teraz zmieniłem zdanie. Rywalizacja może świetnie wpłynąć na ich obu, a w tym klubie wypożyczenia nie kończą się zazwyczaj szczęśliwie (mam nadzieję, że w przypadku Dongou i Rafinii będzie inaczej- to może być trudne bo konkurencja na ich pozycje jest największa)

Oglądałam ostatnio mecz 1/8 Młodzieżowej Ligi Mistrzów z Kopenhagą i ten zawodnik naprawdę się wyróżnia. Ma świetne wyczucie, jeśli chodzi o podania prostopadłe lub za linie obrońców, które są kierowane do niego, technikę też ma na wysokim poziomie, mam nadzieje, że władze Barcy zrobią wszystko, żeby go zatrzymać.

Przyszłość ataku FC Barcelony.

Munir jest Hiszpanem, urodził się w Hiszpanii i gra dla Hiszpanii.

ten Munir coś czuje zrobi wielką kariere w Barcelonie,jest po prostu niesamowity ;)

Mógłby powoli dostawać szanse w rezerwach. Byłby to swego rodzaju test dla Marokańczyka.

Będzie w przyszłości stanowił ,o sile naszej Blaugrany ;p