MGA

• Gerard Piqué 40'
  • Pedro 55'
  • Alexis Sanchez 61'

Dzisiejsze spotkanie na Camp Nou wyraźnie zdominowali gospodarze. Znając wyniki spotkań swoich największych rywali wiedzieli, że muszą wygrać, aby ponownie zająć pozycję lidera w tabeli.

Gospodarze zaczęli pracowicie i całkowicie zdominowali spotkanie. Alexis już w 5. minucie oddał strzał na bramkę, ale piłka odbiła się od lewego słupka. W 8. minucie błędną decyzję po czystym wejściu Busquetsa podjął sędzia, który podyktował rzut wolny dla Málagi. Celny strzał Dudy wspaniale obronił Valdés. W 16. minucie żółtą kartkę za faul na Busquetsie otrzymał Pablo Pérez. W 17. goście przeprowadzili groźny kontratak, ale dzięki Jordiemu Albie niebezpieczeństwo zostało zażegnane. W 21. minucie po podaniu Pedro bliski zdobycia gola był Leo Messi.

Zaraz potem z powodu urazu boisko opuścił napastnik Málagi Santa Cruz, a na jego miejsce wszedł wypożyczony z Widzewa Łódź Bartłomiej Pawłowski. W 26. minucie Pedro miał wspaniałą okazję do oddania strzału w polu karnym, ale niefortunnie się poślizgnął. Następnie po stracie piłki przez Alvesa naszego rodaka sfaulował Piqué za co zobaczył żółty kartonik. Rzut wolny dla gości ponownie obronił Valdés.

Parę minut potem Pedro po raz drugi nie wykorzystał swojej szansy. Musieliśmy poczekać do 39. minuty, aby celebrować pierwszego gola Barcelony. Po podaniu Xaviego z rzutu rożnego piłkę do bramki wpakował Piqué. Fatalna obrona Málagi... Alexis i najwyższy zawodnik Barcelony - Piqué - byli kompletnie niekryci.

Zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy Pawłowski był bliski wyrównania. Goście zaczęli ambitnie, ale bardzo szybko cofnęli się do obrony. W 53. minucie swoją szansę miał Fábregas, a zaraz potem w słupek trafił Piqué. Wreszcie w 54. minucie szczęście uśmiechnęło się do Pedro, który tym razem po podaniu Messiego umieścił piłkę w siatce na 2:0. Mimo dominacji gospodarzy Málaga od czasu do czasu straszyła Camp Nou próbami oddania strzału. Dobre i mocne uderzenie z dystansu w wykonaniu Dudy obronił niezastąpiony Valdés.

W 60. minucie po wypracowaniu sytuacji przez Messiego i podaniu Pedro swojego gola zdobył Alexis Sánchez. Tym samym ustanowił wynik na 3:0 i losy meczu zostały przesądzone. Chwilę potem strzelca drugiego gola zastąpił na boisku Tello. Drużyna Barcelony wyraźnie odetchnęła, co przełożyło się na intensywność gry.

W 77. minucie za Xaviego wszedł Sergio Roberto, a w samej końcówce na boisku zobaczyliśmy powracającego po długiej przerwie Affellaya, który wszedł za Alexisa. W dodatkowym czasie gry Pawłowski nie wykorzystał okazji do zdobycia honorowego gola dla gości.