Kim jest Josep Maria Bartomeu?

Kate

24 stycznia 2014, 01:50

Mundo Deportivo

29 komentarzy

Josep Maria Bartomeu Floreta, urodzony 6 lutego 1963 w Barcelonie, zastąpił Sandro Rosella na stanowisku prezydenta FC Barcelony.

Ten zaufany człowiek Sandro Rosella od wygranych wyborów w 2010 u boku dyrektora sportowego Andoniego Zubizarrety zajmował się transferami, wypożyczaniem zawodników i ich nowymi kontraktami.

Dyskretny i uprzejmy w kontaktach osobistych, w swoich wystąpieniach publicznych zawsze starał się nie pozostawiać miejsca na polemikę. Mimo tego zapewnienie odnośnie Érica Abidala w trakcie jego leczenia („Przedłuży kontrakt, jak tylko będzie mógł zagrać") przyniósło mu falę krytyki, kiedy okazało się, że klub nie ma Francuzowi nic do zaoferowania.

Bartomeu jest socio FC Barcelony od 1974 roku, jest żonaty, ma dwójkę dzieci. W wieku 50 lat jest członkiem i dyrektorem generalnym firm ADELTE Group (światowy lider w budowie i dostawie innowacyjnych rozwiązań technicznych i zaawansowanych usług tego sektora dla portów i lotnisk) oraz EFS Equipo Facility Services (zespół firm zajmujących się obsługą techniczną terminali i urządzeń elektromagnetycznych).

Josep Maria Bartomeu był w latach 2003 - 2005 członkiem dyrekcji Barcelony odpowiedzialnym za sekcję koszykówki. Na początku czerwca 2005 roku razem z Sandro Rosellem i Jordim Moixem zrezygnował z pełnionej funkcji z powodu braku porozumienia z ówczesnym prezydentem klubu, Joanem Laportą.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Przybywam z przyszłości. Jose Maria Bartomeu stał się, wbrew jego krytykom, najlepszym prezydentem w historii klubu. Zapewnił stabilność finansową, niesamowite zyski ze sprzedaży zawodników, jak i klubowych koszulek nowych graczy, jakże gorących nazwisk na rynku transferowym. Nie musimy się martwić o przyszłość. Bartomeu nią jest. Gorąco pozdrawiam, bierny kibic obserwujący poczynania Barcelony w letnim okienku transferowym z roku 2017.

Byliśmy głupi i młodzi XD

HAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHAHA :))

Trzeba dać mu szansę

Cóż pierwszą decyzją powinno być uwolnienie od brzemienia przekraczającego jego możliwości klubowej legendy Zubiego.

Wygląda na bardzo sympatycznego człowieka ten Bartomeu.

Messi jak się zmienił na tym zdjęciu. ;/


[csi. wiem. to tylko żart]

Dlaczego ustępujący prezydent mianuje sobie kogoś na następce? Czemu nie są rozpisane nowe wybory? Wie ktoś jak to działa? Bo przeciez nie Bartomeu wybierali cules.

No niby ze dobrze ze nie chce wzbudzac sensacji , ale to czlowiek Rosella to zmiana jest tylko w nazwisku.

matriks777
Poczekaj może ze swoimi wynurzeniami do oficjalnego wyroku sądu w Hiszpanii. No chyba, że posiadasz jakieś dowody w tej sprawie to zgłoś się szybko.
Piejesz z zachwytu nad Laportą, nad człowiekiem, który wprowadził NAPIS na koszulkach, kupował mega gwiazdy pokroju K9 i do tego prowadził kreatywną księgowość? Brawo. Oby więcej takich inteligentów.

ps. Barcelona pisze się z DUŻEJ litery.

to sie nazywa obłuda najpierw oskarżył Rosell Laporte o korupcje a teraz sam jest umoczony
z dwóch aferzystów wybieram tego który nie sprzedał koszulek Katarowi stadionu i całej magii FCB Laporta wracaj i zrób porządek z tą komerchą ja chce starej barcelony z duszą a nie komercyjnej papki żal patrzeć na qatar airways to granica którą dlaprzekroczył i zabił dusze fcb

Prawa ręka Rosella i twórca kontraktów? To po co ta zmiana?

Wg mnie zapowiada się na odpowiedzialną i rozsądną politykę klubu za jego kadencji. Koleś ma trzy świetne fuchy, więc sądzę że wie o zarządzaniu, finansach, menedżerce i PR bardzo dużo. Poza tym jest Cule dlatego wierzę, iż klub i barcelonistas, a nie hajs (którego ma pewnie niemało), będą dla niego priorytetem.
Powodzenia Josep! (Pep? :)

Myślę, że będzie dobrze ;)