Oriol Riera: Moja przyszłość jest poza Barceloną

Makaj

31 grudnia 2013, 11:30

Sport

9 komentarzy

Oriol Riera, wychowanek FC Barcelony grający obecnie w Osasunie, nie widzi dla siebie drogi powrotnej do Barçy.

Wczoraj Riera zadebiutował w reprezentacji Katalonii. Na łamach radia Xarxa, zapytany o możliwość powrotu do klubu, w którym się wychował, Riera stwierdził: „Moja przyszłość jest poza Barceloną. Przez siedem czy osiem spędzonych tutaj lat naprawdę byłem szczęśliwy, ale teraz, ze względu na mój styl gry, Barcelona nie byłaby najlepszym rozwiązaniem”.

Urodzony w Vic piłkarz komplementował dawnych kolegów z boiska. „Mogłem cieszyć się grą u boku Leo Messiego, najlepszego piłkarza świata, niemniej jednak Złotą Piłkę przyznałbym Ribéry’emu za zdobycie trypletu”.

„Cały świat mówi o mnie jako o objawieniu ligi hiszpańskiej. Ja jednak staram się cały czas wykonywać moją pracę najlepiej, jak potrafię, by pomóc Osasunie. Dwa gole w meczu z Realem były bardzo ważne” – dodał Riera, który przed dwoma tygodniami dał swojej drużynie remis w starciu z Królewskimi.

Oriol Riera ma 27 lat. W lipcu bieżącego roku przeszedł z drugoligowego Alcorcón do Osasuny. W szeregach Los Rojillos Riera zagrał 15 spotkań i zdobył siedem bramek. W latach 1998-2006 reprezentował – na różnych szczeblach – FC Barcelonę. 17 grudnia 2003, jako zaledwie 17-letni gracz, zadebiutował w drużynie Franka Rijkaarda.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

27 lat ma nawet nie ma po co wracać :)

specjlalnie płakać po nim nie będę, ale nadal życzę mu strzelania dużo bramek szczególnie realowi;d

Mam pytanie , Czy ktoś śledzi gre Bojana ? Jak się spisuje ;>?

Rzadko kto do nas wraca po wypożyczeniu,mam nadzieję że Deulofeu bedzię tą perełką:)

Kolejny talent! Niestety nie dla każdego jest miejsce w składzie, a nawet w drużynie. Pozostaje się cieszyć, kogo wychowujemy. No i może jeszcze przemyśleć jak na takich graczach zarobić.

Niezly napastnik, niech dalej strzela w Osasunie (i wiecej realowi :)), powodzenia