Reprezentacja Argentyny wybierze się do Ameryki

Ola

18 października 2013, 22:41

Sport

15 komentarzy

Argentyńska federacja ogłosiła dziś, że Albicelestes odbędą mini tournée po Stanach Zjednoczonych. Podczas trasy, którą zaplanowano na listopadową przerwę reprezentacyjną, drużyna Sabelli zagra dwa mecze.

Leo Messiego i Javiera Mascherano czeka duży wysiłek. Barça zagra 10 listopada z Betisem. Po meczu obaj zawodnicy udadzą się do Argentyny, a stamtąd do Nowego Jorku, gdzie 15 listopada odbędzie się mecz z Ekwadorem. Kolejnym przystankiem będzie San Luis. Tam Argentyńczycy zmierzą się z Bośnią. Następnie Messi i Mascherano wrócą do Barcelony i 23 listopada zagrają przeciwko Granadzie. Czekają ich więc cztery mecze w ciągu zaledwie trzynastu dni. Dodatkowo organizatorzy zapewnili sobie w umowie, że Messi zagra w obu spotkaniach reprezentacji.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nie ma się co dziwić, że go powołują, a co do gry dla reprezentacji dla każdego Argentyńczyka mecz w barwach Albicelestes to ogromny zaszczyt, szczególnie, gdy jest się kapitanem drużyny i osobiście nie sądzę, żeby Messi postrzegał to w inny sposób

Pojedzie strzeli ze 4 gole i przyjedzie :D. Mysle ze juz nie bedzie tych urazow miesniowych Leo.

To Argentyna nie leży czasem w Ameryce...?

ludzie Messi to takze najlepszy pilkarz Albicelestes... nie dziwcie sie ze federacja arg. i trener kadry chca jak najwiecej Messiego :) i nie marudzcie, moze obejdzie sie bez urazów :)

Coś za coś..,sława,marketing każdy che zarobić..,klub czy reprezentacja..,trzeba tylko przytaknąć...

Jak mnie wkurzają te mecze towarzyskie w sezonie, w tych miesiącach łatwo o kontuzje nawet w najmniej spodziewanym momencie. Normalne że Messi zagra w obu spotkaniach, bo przecież to on przyciągnie tłumy.

Tak się zastanawiam, czy w tej całej argentyńskiej federacji nie ma jakiejś piątej kolumny? Albicelestes zagrają towarzyski mecz z Ekwadorem w... Nowym Jorku. Zupełnie tego nie rozumiem ( rzecz jasna pod względem sportowym). Kolejny mecz i znowu absurd. Dlaczego nie można zagrać z Bośnią gdzieś w Europie? Przecież większość reprezentantów Argentyny występuje właśnie na Starym Kontynencie. Męczące podróże, a wszystko w momencie, kiedy sezon ligowy nabierze rozpędu. Paranoja. Nie wiem, czy Alejandro Sabella miał coś do powiedzenia w tej sprawie, ale jeśli tak, to "gratuluję". Zapewnienie o występach Messiego? Trochę mi to przypomina objazdowy cyrk z występem głównej atrakcji wieczoru. Oby się na tych eksperymentach nie przejechali. Messi nie jest przecież niezniszczalny, a powtarzające się ostatnio kontuzje tylko to potwierdzają. Beznadziejny pomysł i strzelanie sobie w stopę.

Trochę staje się to chore z tymi umowami, Messi to nie maskotka.

znowu Messi niepotrzebnie , powinien odpocząć , bo znowu odnowi mu się tam kontuzja...