Prezentacja drużyn młodzieżowych

Makaj

3 października 2013, 16:20

FCBarcelona.com

22 komentarze

W obecności Sandro Rosella wczoraj po południu zostały zaprezentowane młodzieżowe sekcje Barcelony – zarówno męskie, jak i żeńskie.

Miejscem prezentacji było miasteczko sportowe FC Barcelony (Ciutat Esportiva). W środowej uroczystości uczestniczyli prezydent Sandro Rosell, wiceprezydent Josep Maria Bartomeu, dyrektor Jordi Mestre oraz Andoni Zubizarreta, Guillermo Amor i Albert Puig.

Po wysłuchaniu klubowego hymnu, 20 zespołów młodzieżowych (plus Barça B i Barça Femenino) pojawiło się na boisku treningowym numer siedem. Imprezę poprowadził spiker z Camp Nou, Manel Vich.

Dziećmi, które przemówiły w imieniu swoich rówieśników, byli Arnau Comas i Maria Lompart. Młody chłopiec wspomniał w swoim przemówieniu Tito VIlanovę.

„Praca i pokora”

Sandro Rosell przyznał, że to jedna z uroczystości, którą lubi najbardziej, ponieważ dotyczy przyszłości klubu. „Musi was cechować praca i pokora. 17 z 25 zawodników pierwszej drużyny stało kiedyś na waszym miejscu. W przyszłości i wy możecie być tacy jak oni. Musicie nosić Barcelonę w sercu. Kochajcie Klub tak, jak Klub kocha was” – powiedział sternik Barçy.

Guillermo Amor dodał: „Trudno dostać się do pierwszego zespołu, ale trudno też grać w drużynach młodzieżowych. Jest tylko jedna formuła na sukces: praca i pokora”.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Na razie są mali a za parenaście lat mogą być gwiazdami :)
« Powrót do wszystkich komentarzy