Sanllehí negocjuje transfer Davida Luiza

Gołąbka

6 sierpnia 2013, 09:09

Mundo Deportivo

621 komentarzy

Dyrektor ds. piłki nożnej Barcelony prowadził wczoraj w Londynie negocjacje z agentem Davida Luiza dotyczące transferu zawodnika.

Mimo trudności związanych ze ściągnięciem Davida Luiza na Camp Nou, Barça nie chce się poddać. Świadomi, że do zamknięcia okienka transferowego pozostały jeszcze trzy tygodnie, członkowie  dyrekcji sportowej klubu będą starali się zrealizować transfer brazylijskiego stopera, który znajduje się na szczycie listy zawodników, którymi zainteresowany jest klub. Plan zakłada, że trzeba działać bez pośpiechu, ale i bez przerwy.

Dyrektor ds. piłki nożnej, Raül Sanllehí, udał się wczoraj do Londynu, aby spotkać się z agentem Davida Luiza, Giuliano Bertoluccim. Po tym, jak zawodnik pokazał gotowość do obniżenia wynagrodzenia pod warunkiem przejścia do Barçy, Sanllehí poleciał do stolicy Wielkiej Brytanii, aby stworzyć podstawy ewentualnego porozumienia z piłkarzem. Kolejnym krokiem będą negocjacje z przedstawicielami Chelsea, którzy są niechętni do sprzedaży Brazylijczyka.

Chelsea jasno powiedziała, że nie pozwoli Luizowi odejść za mniej niż 46 milionów. Choć w sobotę wiceprezes ds. ekonomicznych, Javier Faus, powiedział, że „są pieniądze na transfer obrońcy”, kataloński klub nie chce wydawać aż tyle. Barça wierzy, że fakt, iż zawodnik chce przejść na Camp Nou, pomoże w negocjacjach z Chelsea. Ponadto, biorąc pod uwagę, że gracz jest gotowy na obniżenie pensji (obecnie w Londynie zarabia 6 milionów euro), Barça może wykorzystać te pieniądze na transfer. Tak jak w przypadku Thiago Silvy, największą przeszkodą, z jaką spotykają się Katalończycy jest niechęć klubu do sprzedaży. Między obrońcą Chelsea a graczem PSG jest jednak duża różnica. Thiago Silva nie tylko nie chciał zrezygnować z części swojego wynagrodzenia, ale także chciał być uważany za najlepiej opłacanego stopera świata, co mogło zaburzyć hierarchię płac w Barcelonie. W przypadku Davida Luiza klub jest spokojny i wie, że taka sytuacja nie będzie miała miejsca.

Kolejnych kroków w sprawie transferu Davida Luiza możemy spodziewać się po powrocie Chelsea ze Stanów Zjednoczonych. Ostatni mecz podopiecznych Mourinho przed powrotem odbędzie się w sobotę w Waszyngtonie, a rywalem będzie włoska Roma.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ale jestem kreatywny wymysliłem wierszyk:
Real tu
Real tam
Real Madryt w dupie mam :D

Eee Brzechwa :D

Nano a mogę wymyślić resztę??:P:P

widzę słońce grzeje :D

Barca tu
Barca tam
Barcelone w sercu mam :D
« Powrót do wszystkich komentarzy