Nowe przepisy antydopingowe

Gołąbka

31 lipca 2013, 20:03

FCBarcelona.cat

38 komentarzy

Członkowie pierwszej drużyny FC Barcelony i zespołu rezerw otrzymali od Hiszpańskiej Agencji Ochrony Zdrowia w Sporcie informacje dotyczące nowych zasad ochrony zdrowia i walki z dopingiem w sporcie.

Dyrektorka Hiszpańskiej Agencji Ochrony Zdrowia w Sporcie, Anna Muñoz, spotkała się dziś w Ciutat Esportiva z piłkarzami pierwszej drużyny i zespołu rezerw, aby wyjaśnić im nowe zasady dotyczące ochrony zdrowia i walki z dopingiem w sporcie.

Barcelona nawiązała współpracę z AEPSAD w celu wyjaśnienia nowości, które nowa Ustawa o Ochronie Zdrowia i Walce z Dopingiem w Sporcie wprowadziła w zakresie zapobiegania i walki z dopingiem. Ustawa obowiązuje od 12 lipca.

Anna Muñoz omawiała z piłkarzami takie zagadnienia jak podporządkowanie przepisom miejsca pobytu sportowców w celu przeprowadzania kontroli poza rozgrywkami, przeprowadzanie badań moczu i krwi czy odpowiedzialność zawodników i klubów w wypełnianiu obowiązków wynikających z zasad antydopingowych.

Ta inicjatywa jest częścią szerszego planu współpracy Służb Medycznych FC Barcelony i AEPSAD. Agencja spotka się również z zawodnikami innych sekcji.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Śmieszą mnie te wszystkie testy antydopingowe w profesjonalnym sporcie.Każdy kto choć odrobinę zna się na rzeczy i nie jest pół mózgiem wie,że sport na najwyższym levelu bez dopingu nie istnieje bez różnicy czy to kolarstwo,rzut oszczepem,koszykówka czy siatkówka itd. a wpadają Ci którzy mają wpaść vide Słodkiewicz Radek,bądź popełnili błąd w planowaniu cyklu jak Overeem.Moim zdaniem im szybciej zostanie "dozwolony" oficjalnie doping tym lepiej dla tych dyscyplin bo przy każdej rozdmuchanej aferze traca wiele na "wpadkach" zwłaszcza kolarstwo ostatnio...
konto usunięte

Messi brał hormon wzrostu bo jego organizm nie wytwarzał go

Messi brał hormon wzrostu ponieważ jego organizm nie wytwarzał go w wystarczającej ilości. Brak lub niedobór wydzielania hormonu wzrostu u dzieci prowadzi do karłowatości przysadkowej. Messi był leczony.
Rzecz druga - Messi przyjmował ten hormon gdy był jeszcze dzieckiem.
Biegaczki np. norweskie, pływaczki i Bóg raczy wiedzieć kto jeszcze, biorą cały czas i to co biorą ma wpływ na ich wydolność.

Poza tym nie wiem jaki związek ma leczenie hormonem wzrostu z umiejętnościami Messiego.

ja nie rozumiem ludzi mowiacych ze messi gra tak dobrze przez hormon wzrostu co ma to wspólnego z umiejetnosciami pilkarskimi?

Uuuuuu....

Leo bez wspomagaczy ma magiczne moce, boje się pomyśleć co by wyczyniał, gdyby to stosował.

Muszą sie chłopaki pilnować bo najgorsze jest to ze lista substacji zabronionych jest długa i łatwo o wpadkę.

Doping jest częścią sportu,to oczywiste i trzeba go zwalczać w miarę możliwości.

niektore substancje wcale nie wspomagaja ,ale i tak sa na liscie zakazanych . Kto ogladal na C+ ten dokument o wawrzynaiku wie o co chodzi , facet kupil sobie odzywke bialkowa a i tak go zawieslili . Oby gracze Barcy uwazali i konsultowali branie wszelkich supli z klubowymi dietetykami ;)

To jest pokłosie ostatnich afer dopingowych np.Amstrong,Gay,Urlich i biegaczy jamajskich.Colo Toure,też był zawieszony za "koksy".

w Barcie nikt nie stosuje dopingu ale info zawsze spoko :D
konto usunięte

Niedawno obiło się o uszy ze Deco brał doping.Czy to prawda?

Akurat techniki nie da rady sobie wstrzyknąć.