Ramalho: Neymarowi jeszcze wiele brakuje do poziomu Messiego

Łukasz Lewtak

30 lipca 2013, 13:34

AS

33 komentarze

Były trener Santosu, Muricy Ramalho, udzielił wywiadu dla La Xarxa, w którym mówił o swoim byłym podopiecznym, Neymarze.

Ramalho zaznaczył, że Neymarowi „jeszcze wiele brakuje" do poziomu Leo Messiego, jednak mimo tego uważa, iż Brazylijczyk jest „jednym z najlepszych" piłkarzy na świecie a w Barcelonie dodatkowo poprawi swoje umiejętności u boku Argentyńczyka, tworząc duet, który „będzie funkcjonował bezproblemowo".

„Duet Messi-Neymar będzie funkcjonował bezproblemowo. Ludzie powinni być spokojni. W szatni również nie będzie trudności, ponieważ Neymar to dobry chłopak i bardzo szanuje Messiego", powiedział Muricy Ramalho.

Brazylijski szkoleniowiec sądzi, że jego były podopieczny z Santosu będzie jednym z najlepszych piłkarzy na świecie. „Messi cały czas jest numerem jeden, lecz Neymar teraz poprawi się znacznie w Barcelonie. Jednak nadal brakuje mu wiele, aby dorównać Argentyńczykowi".

Ramalho uważa, że Ney szybko zaadaptuje się w nowej drużynie, ponieważ jest nie tylko wielkim graczem, ale także „wspaniałym chłopakiem". Posiada również cechy Brazylijczyków, którzy wcześniej zachwycali publiczność na Camp Nou. „Neymar ma coś z Ronaldinho. Będzie jak on, Romario czy Ronaldo. Z pewnością Ronaldinho jest bardzo podobny do Neymara, gra technicznie i robi rzeczy niewyobrażalne", zakończył.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

oby bale przeszedł do realu- to jeszcze ciekawsze GD będą, messi, neymar vs bale ronaldo:D

Trzeba wziąśc pod uwagę, że Neymar jest o pięc lat młodszy od Messiego

W sumie tak sobie myślę, że bardzo tanio kupiliśmy Neya. Oczywiście nie ma powiedziane, że sprawdzi się idealnie, ale jednak 57 mln to w porównaniu do Bale'a za którego chcą dać 100 mln to jednak jest bardzo mało.

Bardziej prawdopodobne, że Ronaldo z Balem się nie dogadają niż Leo z Neymarem. Swoją drogą ciekawe co sobie Ronaldo teraz myśli o tym transferze Bale'a. Pewnie znowu będzie chodził smutny :) albo się okaże, że Perez kupił Ronaldo za 99 tylko te 5 to były jakieś tajne zmienne hehe

Zgadzam się w 100%.

Rośnie nam wielka gwiazda. Ja sie tylko obawiam transferu Bela do realu. Oby został w totenhamie. ;)

Zobaczymy jak Neymar się rozwinie jak na razie ciężko określić jego możliwości poza bajeczna techniką.

Leo Mesi po prostu-Chapeau bas!!!

Oby nie brał przykładu z Ronaldinho po za boiskiem... :)

Przed chwilą skończyła się konferencja prasowa, w której wzięli udział Alexis i Song. Czy zostanie ona przetłumaczona i udostępniona na stronie w formie pisemnej :) ?

P.S
A tłumacza wzięli sobie genialnego. Może nie jest Polakiem i polskim dobrze się nie posługuje ale tak się męczył, jąkał i dukał, że trudno było go zrozumieć. Pod koniec jeszcze słowo rzecznik przetłumaczył na rzeźnik i wszyscy mieli śmiechę :)

Chyba Neymar jest podobny do Ronaldinho a nie na odwrot...

Logiczne

Marzy mi się finał Mistrzostw Świata Argentyna-Brazylia

Szczerze mówiąc myślę że na ten poziom nie wejdzie nigdy,tacy zawodnicy rodzą się raz na 20 czy 30 lat.....

Neymar narazie nie ma takiego poziomu jak Leo ale za 3-4 lata to on będzie najlepszym piłkarzem na świecie

VeB

Można rzec że każdemu piłkarzowi wiele brakuje do Messiego

Mam nadzieje że dużo pokaże w Barcelonie, chciałbym żeby był to nasz drugi Ronaldinho to wtedy bylaby miazga, Messi jak wchodzil do podstawowego składu to z Ronim dogadywali się świetnie, Neymar to typ Ronaldinho zabawny, cały czas uśmiechniety i ma wielkie umiejętności, jestem pewien że będzie sie dogadywać z Messim i stworzą świetny Duet ! VeB

No owszem