Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Skład Barçy B najmłodszy w historii

 15 lipca 2013, 11:27

 Eoren

Źródło: Mundo Deportivo

 20 komentarzy

Rezerwy FC Barcelony zamknęły wczoraj dla mediów drzwi ośrodka treningowego klubu golfowego Torremirona, usytuowanego w Navacie. Skład obejmujący 22 zawodników, nie jest jeszcze ostateczny, ale daje już pewien zarys, który pozwala stwierdzić z niemal całkowitą pewnością, że Barça B będzie w przyszłym sezonie najmłodsza w historii: z dziesięciu zawodników, którzy wzmocnią drużynę aż ośmiu przychodzi z Juvenil A.

W zbliżającym się sezonie zabraknie wielu zawodników, którzy grali w wcześniej w drużynie rezerw, w tym bramkarza Oiera, obrońcy Muniesy oraz zawodników ofensywnych: Sergiego Roberto, Rafinhi, Lobato, Deulofeu i Luisa Alberto. W tej sytuacji zarząd i trenerzy Barçy B sięgnęli po podopiecznych Vinyalsa.

Obrońcy Robert Costa, Bagnack i Lucas Gafarot oraz pomocnicy: Samper, David Babuński i Pol Cavet już dołączyli do drużyny prowadzonej przez Eusebio. Po zakończeniu mistrzostw Europy U-19 uczynią to także napastnicy: Adama i Sandro. Tych ośmiu wychowanków dołączy do dwóch zawodników, którzy już pojawiali się w drużynie rezerw, ale mają przed sobą jeszcze jeden rok jako zawodnicy w wieku Juvenil - Grimaldo i Dongou.

Ortolà pojawi się jutro

Jeśli chodzi o transfery jak do tej pory zrealizowano jedynie zakup Adriána Ortoli z Villarrealu, który dołączy do drużyny dopiero jutro, ponieważ uczestniczył w mistrzostwach świata U-20, oraz skrzydłowego z Alcorconu - Daniego Nieto.

Porozumienie w kwestii Sergio Rodrígueza, ofensywnego pomocnika Betisu, który w ostatni piątek przeszedł już pomyślnie testy medyczne, mogłoby być ogłoszone już dzisiaj. Jednak wczoraj Pep Mel zatrzymał już odejście na wypożyczenie innego z wychowanków, reprezentanta U-20 Nono. „Nono zostaje z nami" - oświadczył stanowczo Mel.

W oczekiwaniu na Tito

Eusebio przeprowadził wczoraj sesje treningowe; będą one miały miejsce także dzisiaj, by zawodnicy zdążyli przygotować się taktycznie do zbliżających się meczów presezonu. Po rozegraniu pierwszego spotkania niektórzy z zawodników powrócą do Barcelony, by dołączyć do pierwszej drużyny, która będzie trenować pod nieobecność zawodników, którzy brali udział w Pucharze Konfederacji.

Przed sobotnim meczem z Lechią Gdańsk Tito powoła do składu pierwszej drużyny kilku zawodników drużyny rezerw. W Navacie wszyscy teraz marzą o Polsce.

Udostępnij:

Komentarze (20)

Gorące tematy