Oficjalnie: Thiago zawodnikiem Bayernu

Ola

14 lipca 2013, 20:11

FCBarcelona.cat

1921 komentarzy

Jak poinformowała oficjalna strona FC Barcelony, Barça i Bayern osiągnęły porozumienie w sprawie transferu Thiago Alcântary. Kataloński klub otrzyma za pomocnika 25 milionów euro. Umowa między drużynami zawiera także rozegranie meczu towarzyskiego w ciągu najbliższych czterech lat. 22-latek opuszcza FC Barcelonę po dwóch pełnych sezonach w pierwszej drużynie

Bordowo-granatowe życie

Thiago Alcántara do Nascimiento, urodzony we Włoszech, wstąpił w szeregi juniorskich drużyn Barçy w wieku 14 lat, w 2005 roku. Po kilku latach w zespołach Cadete i Juvenil, w sezonie 2008/2009 został włączony do drużyny rezerw. Podczas swojej debiutanckiej kampanii w Barcelonie B rozegrał aż 25 spotkań. 17 maja 2009 starszy z braci Alcântara zadebiutował w oficjalnym meczu pierwszej drużyny, w meczu z Mallorcą.

W sezonie 2009/2010 Thiago wziął udział w 18 meczach Barçy B oraz dwóch pierwszego zespołu. W jednym z nich, przeciwko Racingowi Santander (20 lutego 2010) zdobył swoją pierwszą bramkę w seniorskiej drużynie. Tego dnia Barcelona wygrała 4:0. W następnym sezonie (2010/2011) Thiago zagrał w 17 meczach pierwszego zespołu oraz w 11 w rezerwach. Podczas tych trzech lat Alcântara przyczynił się do trzykrotnego zdobycia mistrzostwa Hiszpanii, jednego zwycięstwa w Lidze Mistrzów oraz jednego Superpucharu Hiszpanii.

Przejście do pierwszej drużyny

Oficjalnie członkiem pierwszego zespołu Thiago został w sezonie 2011/2012, kiedy trenerem był Pep Guardiola. W ciągu tego roku pomocnik rozegrał 45 spotkań, w których zdobył cztery bramki. Pomógł drużynie wywalczyć Superpuchar Europy, Superpuchar Hiszpanii i przyczynił się do zwycięstwa w Klubowych Mistrzostwach Świata.

W ostatnim sezonie udział Thiago był mniejszy ze względu na kontuzje. Piłkarz zagrał w 36 meczach i strzelił trzy bramki, pomagając zespołowi w zdobyciu mistrzostwa Hiszpanii. Świetne zakończenie tego cudownego etapu w koszulce blaugrana.

Kluczowy zawodnik reprezentacji U-21

Thiago znacznie przyczynił się też do sukcesów juniorskich reprezentacji Hiszpanii. Zaliczył świetny występ podczas ostatnich mistrzostw Europy U-21, które zakończyły się zwycięstwem jego zespołu. Pomocnik został wybrany najlepszym zawodnikiem całego turnieju. Poza tym w swoim dorobku ma jeszcze mistrzostwo Europy U-17 (2008) oraz mistrzostwo Europy U-21 (2011).

Poleć artykuł

Komentarze (1921)

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Thiago wybrał Bayern nad Manchester ze względu na ligę. Tam pod tym względem będzie miał nawet łatwiej niż w hiszpanii bo dużo drużyn to ogórki, a przede wszystkim technicznie będzie miał przewagę, więc pod tym względem to ogrywać się będzie mógł.
« Powrót do wszystkich komentarzy