Òscar García opuszcza Maccabi Tel Awiw

Makaj

22 maja 2013, 19:55

Mundo Deportivo

36 komentarzy

Òscar García, który doprowadził Maccabi do pierwszego od dziesięciu lat mistrzostwa ligi, opuszcza klub z Izraela.

Informację podobnej treści umieścił klub na swojej stronie internetowej. Chociaż jego kontrakt był ważny jeszcze przez rok, Òscar powoływał się na sprawy osobiste. „Przykro mi, ale z powodów rodzinnych nie mogę kontynuować mojej pracy tutaj. Jestem wdzięczny klubowi za możliwość, którą mi dał i życzę mu powodzenia w eliminacjach do Ligi Mistrzów” – przyznał.

Tymczasem Jordi Cruyff, dyrektor sportowy izraelskiego klubu, powiedział: „Òscar anulował umowę ze względów osobistych. Rozumiemy jego decyzję. Żałujemy, bo jego brak będzie znaczący. Bardzo trudno będzie go zastąpić, ponieważ ustawił poprzeczkę bardzo wysoko”.

Òscar García to wychowanek FC Barcelony, w której spędził 15 lat. W latach 2010-2012 pracował jako trener z zespołami młodzieżowymi Barçy.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
konto usunięte

Jeśli w przyszłości (odpukać w niemalowane) Tito by się nie powiodło, to Oscar Garcia jest idealnym kandydatem by go zastąpić. Oby przejął w przyszłym sezonie Barce B przez co jeszcze bardziej zbliży się do Dumy Katalonii.

Dawać go do rezerw, albo na asystenta Tito, z drużynami młodzieżowymi miał duże sukcesy więc jego powrót do Barcelony na wyższe stanowisko jest jak najbardziej słuszny

Może spróbuje swoich sił w Maladze?

Może znów poprowadzi drużynę rezerw? (Skoro odchodzi Eusebio).

@gutek321

Raczej zamiast Tito

Na 2. u Tito!

Zapomnijcie o nim do momentu aż zarząd się zmieni ;) Co do jego decyzji, to całkowicie zrozumiała :)

Wraca do Barcelony, by pomóc Tito z pierwszym zespołem...? Czas pokaże.

Myślę, że to odpowiednia osoba do zastąpienia Tito. trenował drużyny młodzieżowe, więc Tello, Deulofeu, Thiago, Montoya pewnie by dostawali więcej szans niż teraz

szczerzę to Tito nie przypadł mi do gustu po tym meczu z Bayernem kiedy nie robił w ogólę zmian jak Smuda na Euro , ale ciężko oceniać trenera po pierwszym sezonie.

Dawać go za Vilanove

Można by mu zaproponować wysoki kontrakt w Barcy B i zapewnić że gdy Tito zrezygnuje z roli trenera, on wskakuje na jego miejsce. Oscar jest renerem doskonałym. wreszcie Barca B by miała doskonałego trenera, i niektórzy piłkarze zanotowaliby jakiś progres a nie regres jak na to miejsce przy eusebio.

Garcia ma ponoć bardzo dobry stosunek do młodzieży, umie z nią pracować i lubi na nią stawiać. Przydałoby się mu trochę więcej doświadczenia, może pójdzie do klubu z Anglii, a po przyszłym sezonie zastąpi Tito?

Nie jestem zwolennikiem Tito, ale skoro klub już podjął decyzje o jego pozostaniu na stanowisku, o czym zresztą oficjalnie poinformował - bodajże ustami Bartomeu to nie ma sensu dywagować nad zatrudnianiem kogoś innego. Chyba, że Tito zrezygnowałby sam, z powodu uciążliwości związanych z leczeniem i ogólnie poziomem stresu. Wtedy dopiero można by głośno rozmyślać nad jakimś rozwiązaniem. A tak to nie ma sensu o tym rozmawiać - zarząd nie może robić sobie z ust, wiadomo czego. Jak już się powiedziało "a" to należy i "b". Trzeba dbać o profesjonalizm, wizerunek i wiarygodność na piłkarskim rynku.

Niech wraca do nas zdaje się że Eusebio odchodzi a on podobno jest bardzo dobrym trenerem. Ale nie wiem czy będzie chciał znowu prowadzić II drużynę

Nie dziwę się że podjął taka decyzję. Mieszka w miejscu gdzie w każdej chwili może stracić życie i zdaje się ze rodzina nie chce już dłużej bać sie o to aby każdy jej członek dożył następnego dnia.

Jak opuszcza Maccabi to, może pomyśleć nad Nim, i go ściągnąć do Barcelony jako trenera Barcelony moim zdaniem byłby lepszym trenerem niż Tito.

Do Barcy go! Tito się nie nadaje.

moze on zastapi Tito w przypadku jesli Tito nie bedzie wstanie trenowac...