Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Adama Traore - nowy debiutant w rezerwach?

 5 kwietnia 2013, 10:40

 Robertinho

Źródło: Sport/As/Własne

 30 komentarzy

Kolejny piłkarz z barcelońskiej szkółki może zadebiutować w sobotę w barwach Barcelony B. Tym razem jest to młody skrzydłowy Adama Traore, który zaskakuje trenerów kolejnych sekcji Barçy.

Już w ostatniej kolejce Eusebio Sacristán musiał sięgnąć do drużyny Juvenil A, by móc skompletować osiemnastkę piłkarzy na spotkanie z Recreativo Huelvą. Wtedy zabrał ze sobą takich piłkarzy jak Bagnac, Samper, Robert Costa i Pol Calvet, a ten ostatni wszedł w końcówce by zaliczyć oficjalny debiut w wieku osiemnastu lat.

W tym tygodniu sytuacja jest podobna i znów będzie trzeba sięgnąć po wsparcie w młodych piłkarzach barcelońskiej szkółki i tak do zespołu rezerw dołączyli Bagnac, Lucas Gafarot, Pol Calvet, David Babunski i Adama Traore. Wszystko przez problemy kadrowe pierwszego zespołu, dlatego pod okiem Tito Vilanovy trenują Marc Muniesa, Sergi Roberto i Gerard Deulofeu.

W zeszłą środę, mimo iż pierwszy zespół nie trenował i Bagnac, Lucas, Babunski oraz Calvet uczestniczyli normalnie w zajęciach Juvenil A, Eusebio wziął na trening młodego Adamę Traore. Szkoleniowiec rezerw zdaje sobie sprawę, że Deulofeu najprawdopodobniej zostanie powołany do kadry meczowej na mecz Mallorcą i szuka ewentualnego zastępcy na tę stronę. Z takiej sytuacji może skorzystać Traore, dla którego powstała duża szansa na debiut w Barcelonie B w meczu z Mirandes.

Urodzony w Barcelonie zawodnik ma malijskie korzenie po swoich rodzicach, którzy przybyli do Hiszpanii w latach osiemdziesiątych. Adama dopiero w styczniu skończył siedemnaście lat a już jest o nim głośno w kręgach szkółki. W Juvenil A rozgrywa dopiero pierwszy sezon, ale dokonuje ogromnych postępów i najlepiej świadczy o tym fakt, że w poprzednim roku zagrał w trzech kategoriach wiekowych: Cadete A, Juvenil B i Juvenil A.

Adama Traore gra jako prawy skrzydłowy, dysponuje dobrymi warunkami fizycznymi, jak na swój wiek, dużą szybkością i skutecznym dryblingiem. Ma już za sobą także występy w młodzieżowej reprezentacji Hiszpanii do lat 16, a próbkę jego umiejętności można zobaczyć w poniższym wideo.

Udostępnij:

 WIDEO

http://www.youtube.com/watch?v=dxakorGRu8A

Komentarze (30)

Gorące tematy