Robertinho

25 lutego 2013, 15:44

FCBarcelona.cat

65 komentarzy

FC Barcelona Alusport trzeci raz z rzędu sięgnęla po Pucharu Hiszpanii! Podopieczni Marca Carmony pokonali w finale ElPozo Murcia 4:2 po hat-tricku Jordiego Torrasa i golu Fernandao.

Segowia 2011, Logroño 2012 i od niedzieli 24 lutego, Alcalá de Henares 2013. Są to trzy miejsca, w których Barça Alusport wygrywała Puchar Hiszpanii. Podopieczni Marca Carmony po raz trzeci z rzędu wygrali rozgrywki, których finały odbyły się w madryckiej wspólnocie autonomicznej po wspaniałej remontadzie w finałowym spotkaniu przeciwko ElPozo Murcja.

Pierwsze dwadzieścia minut ostatniego meczu tegorocznych rozgrywek o Puchar Hiszpanii były bardzo intensywne. Barça Alusport utrzymywała i częściej była przy piłce, ale rywale z Murcji byli równie dobrze przygotowani i wykorzystywali błędy w defensywie barcelonistów.  Pierwszą dogodną okazję stworzył sobie Wilde trzy razy z rzędu uderzając na bramkę rywali w czwartej minucie, jednak tyle samo razy skutecznie parował strzały golkiper rywali. W odpowiedzi ElPozo próbowało trafić do siatki, ale golkiper Barçy Paco Sedano równie skutecznie odpierał ataki. W dziewiątej minucie meczu nie zdołał zatrzymać potężnego strzału z dystansu Bebe i rywale wyszli na prowadzenie 1:0.

Po zdobyciu gola emocje na boisku mocno wzrosły, co wyraźnie odbijało się na zachowaniu piłkarzy powodując spięcia między Adrim i Fernandao. Potrzeba było kilku minut, by przywrócić równowagę i małymi kroczkami zespół Marca Carmony przejmował batutę w spotkaniu.

Szybko przyszły kolejne okazje, których zamianę na gola niwelował Rafa. Gabriel, dwa razy i Wilde raz, musieli uznawać wyższość bramkarza rywali. Cztery i pół minuty przed syreną kończącą pierwszą połowę Fernandao trafił w słupek, a niedługo po tym dwójkowa akcja Jordi Torrasa i Fenandao zakończyła się wyrównującym trafieniem kapitana Barcelony. 120 sekund później, po pięknej asyście Sergio Lozano Torras trafił po raz drugi kompletując mini-remontadę i to Blaugrana schodziła w lepszych nastrojach do szatni na przerwę.

Odwrócenie losów dało wyraźną pewność siebie zawodnikom Barçy Alusport, którzy na drugą połowę wyszli z widocznym spokojem. Wprawdzie pierwszy dobry strzał w tej części spotkania oddali rywale, tak kolejne ataki azulgrany były zabójcze. Wysoki pressing przy wyprowadzaniu piłki przez rywali szybko dał efekty w postaci bramki Fernandao w 25. minucie spotkania.

W 30. minucie rywale z Murcji mogli odrobić straty, ale strzał Miguelina na szczęście trafił w spojenie. ElPozo postawiło wszystko na jedną kartę by odrobić stratę i atakowało z całych sił, ale to Barça zdobyła kolejnego gola, a konkretnie Jordi Torras, który skompletował hat-tricka.

Na siedem minut przed końcem rywale wprowadzili piłkarza lotnego i w 35. minucie Álex trafił do siatki zmniejszając stratę do dwóch bramek. W ostatnich pięciu minutach Barça grała już bardzo mądrze, a w bramce świetnie spisywał się Paco Sedano i mogła cieszyć się z trzeciego z rzędu triumfu w rozgrywkach Pucharu Hiszpanii!