Rummenigge: Pep weźmie dwie zaufane osoby

Looky

17 stycznia 2013, 14:33

Mundo Deportivo

82 komentarze

Na dzisiejszej konferencji prasowej dyrektor generalny Bayernu, Karl-Heinz Rummenigge mówił o wyborze Pepa Guardioli na trenera bawarskiego klubu. Niemiec był bardzo zadowolony, że 41-letni Pep wybrał właśnie Monachium.

- Pep już uczy się niemieckiego. Przybędzie tu z dwiema zaufanymi osobami, które włączy do swojego sztabu trenerskiego. Będą też transfery według jego uznania - powiedział Rummenigge na konferencji prasowej. - Pep nie chciałby show, dlatego nie ma prezentacji. Poza tym, nie szukaliśmy super-gwiazdy, ale trenera, który będzie z nami związany. Jego asystenci? Guardiola jeszcze nam ich nie przedstawił - dodał.

Mówi się, iż były szkoleniowiec Barçy wybierze swojego bliskiego przyjaciela Manela Estiarte, który również opuścił kataloński klub w 2012 roku, i byłego trenera od przygotowania fizycznego w Barcelonie, Lorenzo Buenaventurę.

- Jeśli chodzi o sztab szkoleniowy, porozmawiamy z Guardiolą, aby zakończyć jego kształtowanie. W obecnym Juupa Heynckesa niczego nie zmienimy. A jeśli chodzi o nowych piłkarzy, którzy mogą przyjść z inicjatywy Guardioli, mamy świetny skład, ale logicznym jest to, że trener o jego prezencji sprawia, że piłkarze chcą pracować pod jego okiem. Każdy transfer, którego dokonamy, będzie zrobiony w porozumieniu z nim.

- To będzie będzie bardzo dobra współpraca. Dlaczego wybrał Bayern? Nie ze względu na pieniądze, to była sprawa drugorzędna, ale podoba mu się to, że mamy klub, który jest niezależny finansowo. Myślę, że podoba mu się koncepcja Bayernu.

- Nie zmienimy filozofii, będzie cantera i będą gwiazdy. Dla Guardioli liczy się tradycja i wartości. Myślę, że skład jest świadomy jakości Pepa. Wszyscy wierzymy, że odniesiemy z nim wielkie sukcesy. Jesteśmy szczęśliwi i dumni, że wybrał nas.

- "Ofensywa" nastąpiła w grudniu, gdy Heynckes zakomunikował nam, że nie przedłuży kontraktu. Później udało nam się zachować dyskrecję, zarówno jeśli chodzi o Guardiolę, jak i o Juupa. Bardzo dobrze odpowiedzieliśmy na plotki i spekulacje. Do porozumienia doszło w 2013 roku (mimo że agent Pepa mówił o grudniu 2012 - red.), ale nie chcę wchodzić w szczegóły. To, że Guardiola podpisał trzyletni kontrakt, nie było ważne, liczy się wzajemne zaufanie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Barca to jego dom, inaczej na o patrzył,
« Powrót do wszystkich komentarzy