PSG chce sprowadzić Abidala

Looky

8 grudnia 2012, 21:30

Mundo Deportivo

76 komentarzy

PSG rozważa możliwość sprowadzenia Érica Abidala w zimowym oknie transferowym - donosi dzisiejsze wydanie francuskiego L'Equipe. Miałoby to okazać się możlliwe ze względu na specjalną klauzulę zawartą w kontrakcie Francuza.

"Były gracz Lyonu ma w swojej umowie klauzulę, która umożliwia Barcelonie rozwiązanie kontraktu, jeśli do 31 grudnia piłkarz nie rozegra żadnego oficjalnego meczu", czytamy. L'Equipe dodaje także, że nikt z Barcelony nie potwierdził istnienia takiej klauzuli w kontrakcie obrońcy, ale Abidal ma już w głowie plan B, jeśli klub nie pozwoli mu zagrać w żadnym oficjalnym spotkaniu przed końcem roku".

Tutaj na scenę wkracza PSG, który bierze pod uwagę sprowadzenie Érica już zimą. Warto przypomnieć, że kilka dni temu Radio Monte Carlo poinformowało, że Barça planuje spotkać się z Abidalem, aby rozwiązać z nim kontrakt obowiązujący obecnie do czerwca 2013. Źródła ze strony Barcelony stanowczo zaprzeczyły jednak tym spekulacjom. Klubowe źródła zdementowały również doniesienia o rzekomym niezadowoleniu piłkarza z wartości swojego kontraktu. Éric zarabia obecnie mniej, bowiem korzysta z ubezpieczenia zdrowotnego, a to oznacza, że nie otrzymuje pełnej kwoty zapisanej w umowie.

Francuski obrońca trenował w tym tygodniu w Ciutat Esportiva, ale nie odbył żadnych zajęć w grupą. Decyzja o pozwoleniu na grę zależy od lekarzy, którzy nie chcą ryzykować, wiedząc jak poważną operację zawodnik przeszedł w kwietniu tego roku.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Wara mi go sprzedawać vili i abi
« Powrót do wszystkich komentarzy