Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Twarzą w twarz - Messi wygrywa z Ronaldo

 26 października 2012, 16:27

 Wiktor

Źródło: Sport

 77 komentarzy

Obaj są crackami, którzy z roku na rok okupują najwyższe miejsca we wszystkich rankingach i mimo że porównania nie są lubiane, ciężko jest nie analizować ich statystyk, żeby zorientować się, który z nich ma obecnie większą wartość.

Odkąd Cristiano Ronaldo przybył do Realu Madryt w czerwcu 2009 roku, rozegrał 157 spotkań dla swojego klubu. W tym samym czasie Messi nakładał koszulkę Barcelony 181 razy. Jeśli spojrzymy na ilość bramek obu piłkarzy, zauważymy, że Argentyńczyk prowadzi ze 187 golami na koncie, podczas gdy Portugalczyk ma ich 162. Średnia liczba strzelonych bramek na mecz jest bardzo zbliżona: Messi ma 1,033 gola na mecz, Cristiano 1,031.

Jednak statystyki wyraźnie pokazują, że Leo daje więcej dla swojego zespołu, niż Ronaldo dla Realu. Dowodem na to są asysty. Nie tylko strzelać Messi potrafi - aż 70 razy zaliczał ostatnie podania, które otwierały jego partnerom drogę do bramki. Cristiano również potrafi dzielić się piłką, ale jego liczba asyst sięga minimalnie poza połowę wyniku jego rywala - CR ma 37 asyst na swoim koncie.

Dogonić Raúla

"Wojna" pomiędzy Messim a Ronaldo może być zmierzona z wielu perspektyw. Jedną z nich jest ilość bramek zdobytych w ramach rozgrywek Ligi Mistrzów. Również pod tym względem kluby bardzo korzystają na postawie obu zawodników - Messi strzelił już 53 gole dla Barcelony, Ronaldo w sumie zdobył 43 bramki - wliczając te strzelane w koszulce Manchesteru United.

W swej rywalizacji obaj mają ten sam cel: zdobyć 71 bramek w Lidze Mistrzów, czyli tyle, ile osiągnał Raúl, były napastnik Realu Madryt (66 bramek w barwach tej drużyny) i Schalke (5 bramek).

Udostępnij:

Komentarze (77)

Gorące tematy