Przedsezonowi rywale (III): Manchester United

Mim

16 lipca 2012, 09:01

fcbarcelona.com

29 komentarzy

Niedługo Czerwone Diabły będą miały okazję do rewanżu za porażki w finałach Ligi Mistrzów z 2009 i 2011 roku. Towarzyskie spotkanie z Dumą Katalonii już 8 sierpnia.

Manchester United jest głodny zwycięstw po tym, jak poprzedni sezon nie przyniósł mu żadnych sukcesów. Podopieczni sir Alexa Fergusona przegrali batalię o tytuł mistrzowski z piłkarzami City, a rozgrywki Champions League zakończyli już w fazie grupowej. Ekipa z Old Trafford jeszcze nigdy nie odpadła z najbardziej prestiżowego turnieju Starego Kontynentu tak szybko. Wcześnie pożegnała się także z Ligą Europejską. Po wygranej z Ajaxem Amsterdam w 1/16 finału, w kolejnej fazie piłkarzy z Manchesteru zatrzymali zawodnicy Atheltic Bilbao. Baskowie pokonali Diabły zarówno na u siebie, jak i na wyjeździe.

United nie poszło również na własnym podwórku. Oprócz niepowodzenia w walce o mistrzostwo kraju, gracze z Teatru Marzeń nie dali rady rywalom także w Pucharze Ligi (porażka z Crystal Palace) oraz Pucharze Anglii (przegrana z Liverpoolem).

Nowe twarze

Przed kampanią 2012/13 sir Alex Ferguson dokonał dwóch wzmocnień. Szkot ściągnął na Old Trafford Shinjiego Kagawę, byłego zawodnika Borussii Dortmund, który kosztował klub 20 milionów euro, oraz Nicka Powella, uzdolnionego osiemnastolatka, grającego do tej pory w Crewe Alexander. Urodzony w Glasgow menadżer podkreśla, że to nie koniec letnich zakupów.

Rzym i Londyn

Dwa ostatnie oficjalne mecze między Barçą i Manchesterem to wielkie finały Ligi Mistrzów w Rzymie i Londynie. Na Stadio Olimpico w 2009 roku zwycięstwo Blaugranie zapewnili Eto’o i Messi, natomiast na Wembley - Pedro, Messi i Villa. Wygrane te dały Dumie Katalonii kolejno trzeci i czwarty w historii klubowy Puchar Europy.

Obie drużyny spotkały się także rok temu, w okresie przygotowawczym do sezonu 2011/12. Zawody w Stanach Zjednoczonych, które były ostatnim (i nieoficjalnym) pojedynkiem zespołów, zakończyły się zwycięstwem United 2:1. Honorowe trafienie dla Katalończyków zaliczył Thiago.

Najbliższy mecz FC Barcelony i Manchesteru United odbędzie się 8 sierpnia o godzinie 20.00 na Ullevi Stadium w Göteborgu.

REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (29)

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze