Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Bielsa: Barcelona to najlepsza drużyna na świecie

 25 maja 2012, 02:44

 Adek, Makaj

Źródło: FCBarcelona.com

 20 komentarzy

Trener Athletiku Bilbao uważa, że w finale Pucharu Króla nie ma faworyta, a jego zespół jest bardzo "podekscytowany" przed spotkaniem, które będzie "świetną okazją" do zdobycia tytułu.

Marcelo Bielsa pojawił się w czwartek na przedmeczowej konferencji prasowej. Pochwalił FC Barcelonę, którą określił "najlepszym zespołem na świecie", jednak nie sądzi, żeby w tym meczu ktoś był faworytem. Bielsa wierzy też, że spotkania, które rozegrane zostały w tym sezonie "ustaliły ustawienie oraz pokazały różnice jakie są pomiędzy tymi dwoma drużynami".

Drugi finał w ciągu 16 dni

"Jesteśmy bardzo podekscytowani", stwierdził Bielsa. To będzie drugi finał dla Basków w tym sezonie, po tym jak przegrali w Lidze Europejskiej z Atlético Madrid. "To, że możemy zagrać w jeszcze jednym finale w tak krótkim czasie, jest świetną okazją", dodał. 

Bielsa przed spotkaniem z Barceloną po prostu trenował ze swoją ekipą, nie starał się zwiększyć morali, dlatego skupił się nad "dynamiczną i intensywną grą". Były selekcjoner Chile czuje się bardzo szczęśliwy, gdyż może wziąć "udział w meczu, który elektryzuje cały piłkarski świat".

Taktyka

Przed finałowym spotkaniem argentyński szkoleniowiec analizował mecze Athletiku z Barceloną. Bielsa zastanawiał się z jednej strony „dlaczego Athletic przegrał”, z drugiej zaś „czemu wygrała Barcelona”. Bielsa uważa, że aby wygrać Puchar Króla, „każdy zawodnik musi w pełni wykorzystać swój potencjał”. Trener drużyny z Kraju Basków będzie chciał wykorzystać kolektyw, by „stworzyć różnicę” na korzyść Athletiku.

Wsparcie całej drużyny

Marcelo Bielsa stwierdził, że nie zdecydował jeszcze o składzie na dzisiejsze spotkanie. Chociaż meczowa osiemnastka może liczyć osiemnastu zawodników, do Madrytu poleciało 26 graczy. „Zapytani o zdanie Iraola i Gurpegui powiedzieli, że chcą jechać na mecz w komplecie, a ja tylko zastosowałem się do ich słów. Dla mnie jest to trudna sytuacja, ponieważ możesz w ten sposób łatwo zranić zawodnika: uczestniczy co prawda w wyprawie, ale nie łapie się do składu”.

Pragnienie Athletiku

Obrońca Dzielnych Basków, Andoni Iraola, powiedział, że „pragnieniem drużyny jest wygrać tytuł”, a dzisiejsze spotkanie stanowić będzie „perfekcyjną okazję”. Rywala w finałowym meczu, ekipę Barcelony, określił mianem „drużyny, która przez ostatnie cztery lata nie zmieniła się, jednak dzięki nowym piłkarzom w drużynie Athletiku dystans pomiędzy obiema drużynami nie jest już tak duży”.

Udostępnij:

Komentarze (20)

Gorące tematy