Thiago obsesją Milanu

Looky

21 maja 2012, 10:05

Sport

137 komentarzy

Od momentu objęcia drużyny Milanu przez Massimo Allegriego, trener rozmawia z wiceprezesem Adriano Gallianim na temat odmładzania kadry. Wzmocnienie obrony jest teraz priorytetem, ale niewykluczone, że Rossoneri będą chcieli sprowadzić również wartościowego pomocnika. Tu pojawia się nazwisko Thiago Alcântary.

Dla Allegriego pomocnik Barçy jest idealnym kandydatem. Młody, utalentowany, mający przed sobą całą karierę zyskał również zainteresowanie Gallianiego, który jednak wyznał, że kataloński klub odmówił negocjacji na temat ewentualnego transferu.

Niektóre źródła potwierdziły, że wiceprezes Milanu powtarzał próby przez kilka miesięcy. Warto przypomnieć, że negocjacje w sprawie przedłużenia kontraktu piłkarza trwały dłużej niż planowano, a Milan uważnie śledził wówczas jego sytuację i starał się skusić go do zmiany klubowych barw. Naciski trwały, aż w końcu w czerwcu ubiegłego roku Barça zakomunikowała, że Alcântara zostanie na Camp Nou na kolejne lata.

Teraz, gdy Katalończycy muszą wzmocnić obronę, a ich wielkim marzeniem jest Thiago Silva, Rossoneri znów mają asa w rękawie. Powtarzają bowiem, że puszczą zawodnika do Barcelony, jeśli w zamian dostaną Thiago Alcântarę. Co więcej, jeśli Blaugrana złoży ofertę w sprawie zawodnika Milanu, Włosi będą oczekiwać wymiany i dodatkowo 10 milionów euro na swoje konto. Operacja wydaje się więc bardzo skomplikowana.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Alcantara cenniejszy niż Silva. Thiago to "następca Xaviego" więc wątpie czy go sprzedadzą. Ja wolę zobaczyć na środkowej obronie kogoś tańszego.
« Powrót do wszystkich komentarzy