Unzue: Pierwszy raz wyrzucili mnie za...

Dylu

25 sierpnia 2005, 21:46

Brak komentarzy
1. Twój pierwszy zespół…

Berriozar Pampeluna. Tam zacząłem jako piłkarz a niektóre mecze rozgrywałem jako bramkarz.

2. Jaka była Twoja pierwsza piłka?

Dokładnie pamiętam, była to piłka “Mikasa” z białymi i czerwonymi sześciokątami, którą zabierałem ze sobą na wszystkie spotkania.

3. Kiedy strzeliłeś swojego pierwszego gola?

Jako zawodowy piłkarz strzeliłem tylko jedną bramkę. Było to w letnim meczu, kiedy grałem w Tenerife, podczas serii rzutów karnych.

4. Kto był Twoim pierwszym maestro?

Modes Esparza, który odpowiadał za przygotowanie bramkarzy w szkółce Tajonar. Co ciekawe, trenował bramkarzy, choć sam nigdy nie grał na tej pozycji.

5. Pamiętasz swoją pierwszą czerwoną kartkę?

Dokładnie. Miałem wątpliwy zaszczyt być bramkarzem, który zainaugurował stosowanie normy, która stanowiła, że jeżeli bramkarz dotknie piłki rękami poza polem karnym, zostaje ukarany czerwoną kartką. Tak było ze mną, w pierwszym dniu obowiązywania przepisu zobaczyłem czerwoną kartkę. Grałem wtedy w Sevilli.

6. Przeciwko komu stoczyłeś pierwszą bójkę?

Nigdy nie uczestniczyłem w walce. Co najwyżej, opuszczałem pole karne w celu obrony kolegi.

7. Kto był Twoim wielkim kompanem w zespole?

Było ich wielu i byłoby niesprawiedliwe, gdybym o którymś zapominał. Jednak w Barcelonie, kimś takim był Zubi, który był wspaniały a w Sevilli Marcos.

8. Kto był Twoim pierwszym idolem?

Arkonada.

9. Gdzie udałeś się z pierwszą podróżą w roli piłkarza?

Do Nowego Sadu w Jugosławii. Byliśmy tam z młodzieżówką Osasuny, ponieważ Iván Brizic był trenerem pierwszego zespołu i był w stanie załatwić nam zaproszenie do rozegrania meczu.

10. Z kim podpisałeś swój pierwszy kontrakt?

Z Fermínem Ezcurrą, który był prezydentem Osasuny. Podpisałem umowę opiewającą na najniższą stawkę, na jaką pozwalała AFE.

[źródło: Sport]

Poleć artykuł