Wywiad z Albertem Ferrerem

oneil8

21 lutego 2006, 18:10

Brak komentarzy
Kto jest twoim faworytem w tym pojedynku?

"Mówi się, że wolę Chelsea, jednak ja nie mam faworyta w tym meczu. Rewanż zostanie rozegrany na Camp Nou, więc daje to Barcelonie lekką przewagę. Wiem, że obydwa zespoły grają na takim samym, wysokim poziomie"

Co twoim zdaniem będzie kluczem do zwycięstwa?

"Koncentracja. Oba kluby mają świetną technikę i mają świetnych piłkarzy. Drużyna, która będzie bardziej skoncentrowana i popełni mniej błędów, wygra ćwierćfinał Ligi Mistrzów."

Który z pojedynków między zawodnikami będzie najciekawszy?

"Zawsze wydawało mi się, że najciekawsze były pojedynki środkowych obrońców z środkowymi napastnikami. Więc Eto'o kontra Terry oraz Drogba albo Crespo kontra Puyol będą bardzo ciekawymi pojedynkami. Myślę jednak, że gra na Stamford Bridge i Camp Nou, będzie w dużej mierze zależeć od pomocników takich jak Lampard i Deco."

Grałeś w Londynie pięć sezonów. Co powiesz o stadionie?

"Mogę wam powiedzieć, że grałem tu przez dużo sezonów i boisko o tej porze roku nie może być w dobrym stanie! Musicie pamiętać, iż teraz w Londynie jest dość zimno i słońce występuje bardzo rzadko, więc to logiczne, że murawa jest w złym stanie. Jeśli ktoś myśli, że to strategia Mourinho, to się grubo myli!"

Rijkaard i Mourinho to całkiem inni trenerzy. Co o nich sądzisz?

"Tak, to prawda. Rijkaard jest bardziej zrelaksowany, a Mourinho nerwowy. Obaj są świetnymi trenerami i każdy to wie."

Jak Asier Del Horno przystosował się do angielskiego futbolu? Czy widzisz w nim jakieś podobieństwo do ciebie?

"Wygląda na to, że świetnie. Prawda jest taka, iż na początku jest tutaj trudniej, ponieważ rytm gry w angielskiej lidze jest całkiem inny. Styl jest bardziej bezpośredni. Asier jest podobny do mnie, chociaż bardziej angażuje się w ofensywę. Kibice są z niego bardzo zadowoleni."

Co najbardziej zapamiętałeś ze swojej gry Chelsea?

„Zapamiętałem kilka wspaniałych chwil. To były niezapomniane przeżycia. Na Wyspach panuje taki rodzaj piłki, jakiego nigdzie się nie znajdzie. Mam nadzieję, że zmieni się to na jeszcze lepsze. W Anglii jest dużo profesjonalnej organizacji ze świeżymi pomysłami. Myślę, że Abramovich powinien stworzyć ten klub wielkim przez szkółki piłkarskie, a nie przez znane, wielkie gwiazdy.”

Poleć artykuł