José Álvarez: Barça chce, aby Bernardo Silva dołączył latem do klubu

Grzegorz Skowronek

20 stycznia 2026, 08:30

El Chiringuito TV

40 komentarzy

Fot. Getty Images

Styczeń jest miesiącem, kiedy kluby dokonują pewnych ruchów, natomiast jest to też czas na przekonanie zawodników, by dołączyli oni do zespołu w letnim okienku. Zwłaszcza tych, którym właśnie w czerwcu kończą się umowy z obecnymi pracodawcami i już w styczniu mogą oficjalnie negocjować kontakty z innymi klubami. W takiej sytuacji znajduje się Bernardo Silva, po którego zdaniem José Álvareza ma zgłaszać się FC Barcelona.

''Barça oczywiście obserwuje rynek, chce zrobić jakiś wielki transfer, mówiliśmy już o kwestii Juliana Álvareza, która będzie się ciągnęła, ale patrzy również na piłkarzy, którym w czerwcu kończy się kontrakt'' - rozpoczyna dziennikarz.

''Mówiliśmy już o Vlahoviciu, napastniku Juve, ale jest jeden zawodnik, na temat którego podkreślają mi, że jest bardzo w typie Hansiego Flicka, dyrekcji sportowej i który będzie wolny w czerwcu. To Bernardo Silva, piłkarz Manchesteru City. Ma 31 lat, to zawodnik, który może obskoczyć wiele pozycji, na dziesiątce, trochę niżej, bardzo doświadczony, wygrał Ligę Mistrzów. Myślał już kiedyś o przyjściu do FC Barcelony, ma rodzinę na Costa Brava''

Faktycznie, półtora roku temu media rozpisywały się o możliwym dołączeniu Portugalczyka do Barçy. Wtedy trzeba było znaleźć pieniądze na ten ruch, a sytuacja finansowa była gorsza niż obecnie. Pisano nawet o tym, że klub może poświęcić jednego z piłkarzy, by ten ruch doszedł do skutku. Teraz, kiedy byłby to transfer bez odstępnego, sytuacja wygląda inaczej, a sam Bernardo mógłby jeszcze dać Barcelonie wiele dobrego.

REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (40)

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze
« Powrót do wszystkich komentarzy