"Ter Stegen odszedłby tylko do zespołu odpowiadającego jego poziomowi"

Dawid Lampa

27 grudnia 2025, 11:26

Sport, Cadena SER

64 komentarze

Fot. Getty Images

Powiedzieć, że sytuacja Marca-André ter Stegena w Barcelonie jest skomplikowana to jak nic nie powiedzieć. Niemiecki bramkarz nie ma i nie będzie miał wielu szans na grę w ekipie Hansiego Flicka. Okazuje się, że Niemiec odszedłby z klubu, ale tylko jeśli znalazłby się zespół, który odpowiada jego umiejętnościom.

Nie pojawiają się żadne znaki, które mogłyby świadczyć o tym, że Ter Stegen planuje odejść z Barcelony. Według mediów, bramkarz stwierdził już jakiś czas temu, że nie chce opuszczać klubu, nawet pomimo tego że nie będzie występował w pierwszym składzie. Nie zmieniają tego również naciski prosto z Niemiec - rodacy Ter Stegena chcą, by łapał minuty przed mistrzostwami świata, jeśli ma być pierwszym bramkarzem reprezentacji.

Według Lluisa Miguelsanza ze Sportu i Adrii Albetsa z Cadena SER jedyną opcją, jaka mogłaby zmienić zdanie niemieckiego bramkarza, jest zgłoszenie się po niego klubu z topowej, europejskiej półki. Ma to być drużyna, która poziomem będzie odpowiadała temu, co prezentuje Ter Stegen. 33-latek nie ma zamiaru odchodzić na "piłkarską emeryturę" do Arabii Saudyjskiej, czy do Stanów Zjednoczonych. Jego celem jest pozostanie w Europie, a najlepiej w Barcelonie, i dalsza walka o minuty. 

Mówiło się również o odejściu do Girony, ale ani Ter Stegen nie rozważa tego ruchu, ani zespół z Katalonii nie dałby rady sprostać jego wymaganiom finansowym. Niemiec jest spokojny i nie czuje presji. Nie ma wielkiej obsesji na punkcie mistrzostw świata, gry, czy braku gry - odejdzie jedynie, jeśli znajdzie się zespół, który "odpowiada jego poziomowi". 

REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (64)

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze
« Powrót do wszystkich komentarzy