Mateu Alemany wraca do gry — tym razem w Madrycie. Po ponad roku przerwy od futbolu były dyrektor ds. futbolu FC Barcelony został dziś oficjalnie ogłoszony przez Atlético Madryt jako nowy dyrektor ds. piłki nożnej mężczyzn. To powrót jednej z najbardziej wpływowych postaci hiszpańskiej piłki na stanowisko dyrektorskie.
Atlético Madryt poinformowało, że Mateu Alemany dołącza do zespołu Carlosa Bucero, dyrektora generalnego ds. piłki nożnej, i będzie odpowiadał za wszystkie kwestie dotyczące pierwszego zespołu męskiego, Atlético Madrileño [drużyna rezerw] oraz profesjonalnego działu Akademii. Balearski działacz odwiedził dziś ośrodek treningowy w Majadahondzie, gdzie spotkał się z Diego Simeone i zawodnikami trenującymi w Madrycie.
https://x.com/Atléti/status/1975477589654605883
W 2021 roku Alemany trafił do FC Barcelony, gdzie odpowiadał za politykę sportową klubu. W tym czasie Barça zdobyła mistrzostwo Hiszpanii (2022/23), Puchar Króla (2021) i Superpuchar Hiszpanii (2023), a sam Mateu był odpowiedzialny m.in. za słynne lato 2022, gdy do klubu trafili Lewandowski, Raphinha, Koundé, Christensen, Kessié, Marcos Alonso, Pablo Torre czy Hector Bellerín. Wcześniej, zimą 2022 roku, ratował drużynę, sprowadzając Ferrana Torresa, Adamę Traoré, Pierre-Emericka Aubameyanga czy Daniego Alvesa. Jego ostatnimi nabytkami byli İlkay Gündoğan, Oriol Romeu i Iñigo Martínez, a także João Felix i João Cancelo na zasadzie wypożyczenia - wtedy sporo do powiedzenia miał już Deco, który go zastąpił na stanowisku.
Po odejściu z Barcelony Alemany rozważał kilka propozycji — według mediów był brany pod uwagę przez RFEF oraz Al-Ahli z Arabii Saudyjskiej. Najkonkretniejsza okazała się jednak oferta Atlético, które od miesięcy szukało dyrektora o profilu strategicznym, zdolnego do modernizacji struktur sportowych. Dziś ten ruch stał się faktem.
Komentarze (24)