Mundo Deportivo przedstawia szczegóły oferty Barcelony za Daniego Olmo

Dariusz Maruszczak

25 lipca 2024, 09:50

Mundo Deportivo

15 komentarzy

Fot. Getty Images

Wczoraj pojawiły się informacje o spotkaniu Deco z agentami Daniego Olmo oraz ofercie Barcelony dla RB Lipska. Roger Torello i Xavier Munoz z Mundo Deportivo przedstawili szczegóły propozycji, która nie okazała się dla niemieckiego klubu satysfakcjonująca.

Kataloński dziennik już parę dni temu informował o złożeniu oferty, a Ivan San Antonio ze Sportu donosił wczoraj, że była ona zbyt niska. Miał to być jednak dowód dla zawodnika, że Barça jest zdecydowana na transfer. Zdaniem dziennikarzy Barcelona na początku zaproponowała 40 milionów euro kwoty stałej + 20 milionów zmiennych uzależnionych od wygrywania trofeów przez Blaugranę. Sama płatność 40 milionów też miałaby jednak zostać rozdzielona na kilka rat.

Tymczasem Lipsk oczekuje 60 milionów i choć zgodziłby się podzielić przelew na tury, to jednak nie w aż takim stopniu. Sami agenci Olmo negocjowali z niemieckim klubem ułatwienie płatności dla Barcelony, ale jego oczekiwania cały czas opierały się na wysokości wygasłej już klauzuli odejścia. Zdaniem Torello i Munoza to właśnie przedstawiciele Hiszpana mieli przekazać propozycję Blaugrany Lipskowi.

Jak piszą dziennikarze, agentom Olmo udało się też namówić niemiecki klub, żeby utrzymał gotowość sprzedaży piłkarza za te 60 milionów przez kolejne kilka tygodni. Z kolei samemu mistrzowi Europy Barça ma proponować niższe zarobki w pierwszych dwóch sezonach, aby ułatwić jego rejestrację, a potem wzrost pensji od trzeciej kampanii. Nie ma jeszcze porozumienia w tej sprawie, ale Olmo ma dawać Barcelonie priorytet przed innymi klubami. 26-latek ma też na stole oferty z Bayernu i Manchesteru City, więc Katalończycy muszą się spieszyć.

Z kolei Jordi Gil ze Sportu zwraca uwagę, że Lipsk chce zarobić dobre pieniądze, aby pozyskać następcę Olmo. Klub ma celować w sprowadzenie Francisco Conceição z Porto i w tym celu musi mieć do dyspozycji około 30 milionów euro. Problemem jest jednak zainteresowanie ze strony Bayernu i Borussii Dortmund.

REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (15)

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze