Mundo Deportivo: Newcastle na łowach w Barcelonie

Dariusz Maruszczak

15 czerwca 2024, 19:30

Mundo Deportivo

37 komentarzy

Fot. Getty Images

Jak donosi Gabriel Sans z Mundo Deportivo, Newcastle jest zainteresowane dwoma piłkarzami Barcelony. Tym razem nie chodzi o Raphinhę, ale o Ferrana Torresa i Andreasa Christensena.

Newcastle wielokrotnie było łączone z Brazylijczykiem, ale teraz ten klub ma obserwować Hiszpana i Duńczyka. Christensen nadal cieszy się dobrą renomą w Premier League i ma zapewnić ekipie z St. James Park znaczący skok jakościowy w defensywie. Już w styczniu rozważano możliwość pozyskania tego stopera, ale jego odejście uniemożliwił sprzeciw zawodnika i Xaviego.

Sans podkreśla też, że według różnych informacji Newcastle oferowało za Ferrana Torresa 15 milionów euro + 5 milionów zmiennych, co jest bardzo niską kwotą, biorąc pod uwagę wydatek Barcelony na Hiszpana (55 mln + 10 mln zmiennych). Przy tych doniesieniach warto jednak pamiętać, że Sroki muszą raczej sprzedawać graczy, aby unikąć naruszenia zasad Finansowego Fair Play.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dziwne jak chelsea kupuje wszystkich za ile kto krzyknie a Newcastle musi sprzedawac, bo FFP

Prawda jest taka, że za Torresa max to może 25 mln srogo za niego przepłaciliśmy. Swoją drogą i tak jego pobyt nawet przy ewentulanym transferze będzie stratą finansową dla Barcy. A jedzcze zaraz wywalimy może jakąs kasę za Cancelo którego żaden topowy klub nie chce, mimo że dla większości klubów z top wydatek 30 mln to żaden wydatek...

Torres 25mln, a Duńczyk się jeszcze przyda za Martineza.

Duńczyka nie ma co sie pozbywać dopóki nie mamy klasowego defensywnego pomocnika. Radzi sobie na tej pozycji co najmniej niezłe mimo ze to raczej obronca. Co do Torresa to przy tej kasie nie ma tematu. Za mało, duzo za mało.

Hiszpana opylać, póki ktoś chcę dać za niego z 20 baniek chociaż. Duńczyka bym zostawił. Brazylijczyka sprzedał.

za mniej niż 30 mln nie ma co oddawać, mając na uwadze wiek i uniwersalność lepiej zostawić na ławce.

15+5 mln za Ferrana to wcale nie jest niska kwota, bo on w obecnje formie nie jest wart nawet tyle. Natomiast to, że my zapłaciliśmy ponad 60mln świadczy o głupocie osób, które są u nas odpowiedzialne za transfery. Nasza skuteczność, jeżeli chodzi o to czy jakiś piłkarz się sprawdzi jest od wielu lat żenująco niska. Od odejścia Neymara kupiliśmy prawie 30 piłkarzy, na których wydaliśmy ponad 1mld euro, a w 100% sprawdził się chyba tylko Paulinho no i Pedri. "Skuteczność" transferowa powinna być na poziomie chociaż 20-30% biorąc pod uwagę jakim klubem jesteśmy, a nasza wynosi mniej niż 5%. Przede wszystkim trzeba poprawić "scouting" (ten od transferów) i zacząć dopasowywać piłkarzy do taktyki i wytycznych trenera, a nie kupować na pałę każdą "okazję" na rynku...

Ferran za 30 niech leci. Jeszcze Spotify na rok mogą dostać za darmo.

Przynajmniej za niego 30 milionów

Bierzcie Lengleta i Ferrana nawet za darmo oddamy Alonso, Oriola też mogą wziąć myślę że za wszystkich hmmm 70 mln , 4 zawodników to dobra cena

Christensena bym sprzedał przy dobrej ofercie. W obronie nie ma miejsca a w to miejsce może by się udało kupić kogoś na DM.
Tylko że powiedział że zostaje więc nic z tego nie będzie

Redaktor Doniec w strachu