Sport: Angelo Stiller ze Stuttgartu jednym z celów transferowych Hansiego Flicka [Aktualizacja 16:35]

Grzegorz Skowronek

12 czerwca 2024, 16:35

Sport

59 komentarzy

Fot. Getty Images

Przyjście Hansiego Flicka do Barcelony zmieniło parametry, jakimi kieruje się klub przy planowaniu transferów. Oprócz kilku opcji z Mikelem Merino na czele, na prośbę niemieckiego trenera na stole pojawiło się nazwisko Angelo Stillera ze Stuttgartu.

Stiller był jednym z najbardziej wyróżniających się zawodników swojej drużyny w minionym sezonie i miał wkład w zdobycie przez Stuttgart wicemistrzostwa Niemiec, wyprzedzając w tabeli między innymi Bayern Monachium. To właśnie w Bawarii Hansi Flick miał okazję pracować już ze Stillerem i pozwolił zadebiutować mu w Lidze Mistrzów w 2020 roku.

Nowy terener Barcelony uważa, że Stiller może być bardzo przydatny w jego nowym projekcie. Flick widzi w nim powiązanie pomiędzy zawodnikami defensywnymi i ofensywnymi, jest piłkarzem bardzo wszechstronnym. Cena za zawodnika Stuttgartu, który ma jeszcze trzy lata ważnego kontraktu to co najmniej 25 milionów euro.

W nadchodzących dniach, kiedy Hansi Flick zamelduje się w Barcelonie, będą wraz z Deco rozmawiać o niemieckim pomocniku. Spośród wszystkich pomocników U-23 występujących w głównych europejskich ligach, Stiller był tym, który wykonał najwięcej akcji progresywnych (207), wyprzedzając w tym zestawieniu chociażby Floriana Wirtza (196). Angelo Stiller był też zawodnikiem, który w zeszłym sezonie Bundesligi wykonał najwięcej podań progresywnych.

Oczywiście, budżet Barçy na transfery nie jest elastyczny, co zmusza do bardzo przemyślanych operacji. Barça będzie szukać piłkarzy sprawdzonych, którzy podniosą od razu jakość w zespole. O ile idea sztabu i dyrekcji ma zmierzać w jednym kierunku, tak trudno, żeby wszystkie strony jednakowo pozytywnie myślały o hipotetycznych kandydatach do gry w Barcelonie.

Aktualizacja

Środa, 12 czerwca
12:45
Bar Canaletes: Angelo Stiller przebywa z dwoma przyjaciółmi przez tydzień (do piątku) w luksusowym hotelu w Barcelonie. Transfer zawodnika wyceniany jest na 25 milionów euro.

16:35 Angelo Stiller rzeczywiście jest obecnie w Barcelonie, a konkretnie na polu golfowym w dzielnicy Sitges.

REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (59)

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze