Fabrizio Romano: Komplikuje się przejście Xaviego Simonsa do Barcelony

Dariusz Maruszczak

6 czerwca 2024, 11:30

Fabrizio Romano

52 komentarze

Fot. Getty Images

Fabrizio Romano zabrał głos na temat przyszłości Xaviego Simonsa. Dziennikarz, który wcześniej łączył Holendra z Barceloną, teraz twierdzi, że sprawa się komplikuje.

Romano podkreśla, że sytuacja nie zmienia się w tym zakresie, że Simons ma w lecie odejść z PSG na zasadzie wypożyczenia, a zainteresowanie zatrzymaniem go po poprzednim sezonie wyraża RB Lipsk. Natomiast komplikuje się w tym kontekście położenie Barcelony. Zdaniem Romano odczucia Blaugrany co do tej operacji są takie, że może być dużo trudniej po tym, jak więcej klubów zaagażowało się w pozyskanie Holendra. Dziennikarz argumentuje, że Katalończycy chcieli zachować transakcję w tajemnicy, ale to się nie udało.

Romano informuje, że szczególnym problemem dla Barcelony jest Bayern, który na poważnie włączył się do wyścigu po Simonsa. Dyrektor sportowy monachijskiego klubu Max Eberl sprowadzał 21-latka do Lipska, a udało mu się to zrobić mimo zainteresowania 6-7 innych klubów, więc musiał okazać się dla pomocnika i jego otoczenia bardzo przekonujący. Teraz mocno pracuje nad przejściem Simonsa do Bayernu, a ma już ku temu zielone światło od nowego trenera Vincenta Kompany'ego. Obaj uważają, że Holender byłby dla Bayernu fantastycznym wzmocnieniem. Romano podkreśla, że Simons, przy większej liczbie ofert, ma podjąć decyzję dopiero po EURO.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ja tylko przypomnę że w Sunderlandzie siedzi młodszy Bellingham który ma porównywalny talent do starszego brata i mówi się o kwocie transferu rzędu 20 mln dlaczego nikt się chłopem nie interesuje ?????
« Powrót do wszystkich komentarzy