Oriol Romeu: Priorytetem jest radość z gry

Grzegorz Skowronek

30 maja 2024, 08:30

Marca

10 komentarzy

Fot. Getty Images

Oriol Romeu rozpoczął sezon jako zawodnik wyjściowego składu, jednak jego rola z czasem malała. Z tego powodu nie ukrywa, że latem przeanalizuje swoją sytuację, ponieważ najważniejsze dla niego jest czerpanie przyjemności z gry na boisku. Barça zapłaciła za niego rok temu około 3,4 miliona euro.

''Nie był to dla mnie dobry sezon, to nie poziom, którego oczekiwałem. Będziemy musieli ocenić to latem, kiedy robisz się starszy, chcesz cieszyć się grą na boisku i jest to priorytet na przyszły rok'' - zapewnił Romeu, który zagrał wczoraj wieczorem dla reprezentacji Katalonii w towarzyskim meczu z Panamą, zakończonym remisem 2:2.

Oriol Romeu zdaje sobie sprawę, że chce być jednym z liderów na murawie, co w Barcelonie jest praktycznie nieosiągalne. Na pytanie, czy ktoś próbował przekonać go na powrót do Girony odpowiedział, że nie było takiego tematu. Katalończyk ma ważną umowę z Barçą do 2026 roku. Barcelona ogłosiła już oficjalnie, że nowym trenerem będzie Hansi Flick: ''Nie wiem nic o trenerze, nie mamy jeszcze zbyt wielu informacji, będziemy musieli poczekać. Kiedy przychodzi nowy trener, zawsze pojawiają się zmiany i nowości'' - stwierdził Oriol Romeu.

Na sam koniec odniósł się do ostatnich dni Xaviego w zespole: '' Drużyna i zespół zareagowała dobrze i dobrze to znieśliśmy. Nie było to łatwe, ale do ostatniego dnia panował pełny profesjonalizm. Takie rzeczy się dzieją, kiedy jesteś w tak wymagającym klubie'' - wyjaśnił.

Oriol Romeu wystąpił w 37 meczach, wliczając wszystkie rozgrywki, w tym 17 razy wychodził na murawę od pierwszej minuty. Co ciekawe, od końca stycznia całkowicie zniknął z wyjściowej jedenastki. Do końca sezonu tylko raz wystąpił w podstawowym składzie, ponieważ Xavi wyżej cenił umiejętności i jakość Andreasa Christensena.

 

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Mówi się o lewym ale ten chlop to jest dopiero drewniany. Były w nim duże nadzieje i na tym się skończyło.
« Powrót do wszystkich komentarzy