Oficjalnie: Barcelona porozumiała się z Xavim ws. rozwiązania umowy [Aktualizacja 23:06]

Mateusz Doniec, Dariusz Maruszczak

29 maja 2024, 13:17

FCBarcelona.com

19 komentarzy

Fot. Getty Images

FC Barcelona oficjalnie poinformowała, że osiągnęła porozumienie z Xavim Hernándezem ws. rozwiązania jego umowy. 

W komunikacie klubu czytamy, że uzgodniono przedwczesne zakończenie kontraktów zarówno trenera, jak i członków jego sztabu, które miały obowiązywać do końca sezonu 2024/2025. Barça podziękowała Xaviemu i reszcie jego sztabu za zaangażowanie, poświęcenie i życzliwość, a także za ułatwienie rozwiązania umowy. Jednocześnie życzy mu wszystkiego najlepszego i sukcesów w przyszłości, zarówno na poziomie osobistym, jak i zawodowym.

Przypomnijmy, że według doniesień medialnych Xavi miał zrezygnować z pensji przysługującej mu za ostatni sezon, szacowanej na 12 milionów euro. Jednocześnie postawił jednak warunek, żeby jego współpracownicy otrzymali pieniądze wynikające z umowy, czyli zdaniem ASa mniej niż 3 miliony euro. Ponadto hiszpańska prasa podawała, że Xavi ma dostać 2,5 miliona euro, które wyłożył z własnej kieszeni, żeby rozwiązać umowę z Al-Sadd i móc trafić do Barcelony w listopadzie 2021 roku. Najwyraźniej osiągnięto porozumienie w tych tematach.

AKTUALIZACJA

15:15 José Álvarez z Chiringuito TV podaje, że Xavi zrezygnował nie z całości, ale z połowy swojego wynagrodzenia za ostatni rok kontraktu.

23:06 Jeszcze inne liczby przedstawia Marca. Zdaniem dziennika Xavi odpuścił 11 z 15 milionów euro, jakie zarabiał. Resztę zatrzymał jako rekompensatę za 5 milionów euro, jakie musiał wyłożyć, aby rozwiązać umowę z Al-Sadd i przejść do Barcelony. Pieniądze zaoszczędzone dzięki rezygnacji Xaviego posłużą opłaceniu Flicka i jego sztabu.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

José Álvarez z Chiringuito TV podaje, że Xavi zrezygnował nie z całości, ale z połowy swojego wynagrodzenia za ostatni rok kontraktu
Jezeli to prawda to wielki minus bo co innego mowil.
Zreszta slowny to on nigdy nie byl do tego zawsze wina wszystkich innych tylko nie jego.
Jako pilkarz geniusz jako czlowiek i trener to juz slabo.

Swoją drogą kto o minimalnych zmysłach biznesowych oferuje 12 mln euro kompletnie nie doświadczonemu trenerowi, przy kosmicznych problemach finansowych.

Żegnam. Bez żalu.

Uczciwie dla obu stron. Xavi nie dołożył dla Barcy, zabezpieczył swoich współpracowników którzy zarabiają zupełnie inne kwoty oraz sam po raz kolejny wykazał się być wielkim Socios dla swojego klubu. Szkoda, że tak kończy się jego przygoda ale Barca potrzebuję zmian. Powodzenia generale!

Dzięki Ci Xavi za wszystko.
A 2 PUCHARY, za przywrócenie mentalu i wiary, że coś możemy osiągnąć.
Za wprowadzenie młodzieży.
Za piękne chwilę jak zwycięstwa z Realem czy Atletico.
I chodz źle rzeczy też były. To 2 puchary w 2 lata na klub w takim bagnie finansowym i instytucjonalnym brałbym w ciemno.

No i powodzenia Xavi, a te hieny dziennikarskie niech mu już dadzą święty spokój.

Jestem wdzięczny Xaviemu, że ocalił swój status legendy klubu, mimo zawirowań i delikatnej sytuacji pod koniec tego sezonu. Uff...
Życzę triumfalnego powrotu do Barcy kiedyś, w przyszłości.
Visca el Barca!

Trener średni ale wielki Cule który kocha ten klub, a za to zawsze szacun na maksa. Powodzenia, myślę że w średniaku jakimś się sprawdzi, do tego nabierze trochę ogłady bo często u nas nie radził sobie z emocjami.

To pozostaje Xaviemu życzyć trafienia do klubu, w którym jest mniejsze ciśnienie i w którym będzie mógł się w spokoju rozwijać jako trener. Chociaż to się raczej nie stanie, to jednak życzę mu też zmiany sztabu trenerskiego na bardziej profesjonalny.

Może za parę lat wróci, gdy już będzie ukształtowanym w pełni trenerem.