• 15' Robert Lewandowski
  • 59' Fermín López
  • Barcelona pokonała Sevillę 2:1 i zakończyła sezon oraz kadencję Xaviego pozytywnym akcentem
  • Bramki dla gości zdobyli Lewandowski i Fermín, a dla gospodarzy trafił En-Nesyri

Już przed ostatnim meczem sezonu wiedzieliśmy, że Barcelona skończy sezon na drugim miejscu w tabeli, a Xavi nie wypełni swojego kontraktu. Kiedy w mediach głównym bohaterem stał się już Hansi Flick, a Barça Femení zdobyła Ligę Mistrzów, podopieczni Xaviego rozgrywali swój ostatni mecz w sezonie. Choć brak stawki w meczu z Sevillą zachęcał do roszad w składzie, to obejrzeliśmy bardzo mocną jedenastkę. W defensywie zagrali Koundé, Cubarsí, Martínez i Cancelo, natomiast środek pola utworzyli Christensen, Pedri, Gündoğan i Fermín. Na prawym skrzydle wystąpił Lamine Yamal, tymczasem środek ataku należał do Roberta Lewandowskiego. Można było się jedynie zastanawiać, czemu w takim spotkaniu szansy nie dostali Fort czy Roque.

Goście powinni objąć prowadzenie już na początku spotkania, jednak Lamine Yamal został w świetnej sytuacji zablokowany. Blisko było też w 10. minucie, kiedy z prawego skrzydła dośrodkował Fermín. Nikt jednak nie przeciął lotu piłki. Dopiero w 15. minucie wreszcie udało się wyjść na prowadzenie. Po kilku zwodach Cancelo dośrodkował do Lewandowskiego, a Polak wykorzystał fatalne ustawienie obrony Sevilli i pokonał Nylanda. Kolejne okazje zmarnował Lamine Yamal. Najpierw uderzył za lekko, a później fatalnie dośrodkował wprost w ręce bramkarza. Tymczasem Sevilla odpowiedziała i w 31. minucie En-Nesyri zmieścił piłkę między nogami Ter Stegena, doprowadzając do wyrównania. Podczas przerwy na uzupełnienie płynów było widać, jak wiele sił kosztuje piłkarzy ten mecz.

W 35. minucie świetną okazję miał Pedri, ale jego strzał głową obronił Nyland. Pomocnik Barcelony był od początku bardzo aktywny i wreszcie mógł się podobać. Chwilę później znów uderzył Pedri, jednak tym razem trafił w poprzeczkę! W 40. minucie Cancelo popełnił fatalny błąd, stracił piłkę i w ostatniej chwili zdołał go naprawić wybiciem na rzut rożny. Chwilę później Cubarsí wygrał pojedynek z En-Nesyrim, potwierdzając, że nie ma warunki do walki z silnymi napastnikami. W końcówce swoje szanse na bramkę zmarnował dwukrotnie Cancelo, a po drugiej stronie boiska tuż obok słupka uderzył Lukebakio. Wynik nie uległ już zmianie i w rozgrywanym w iście treningowym stylu meczu do przerwy mieliśmy remis.

Po zmianie stron Barcelony kontynuowała swoje ataki. W 53. minucie Pedri świetnie zagrał prostopadle do Fermína, a ten przegrał pojedynek z bramkarzem Sevilli. Bramkostrzelny pomocnik nie pomylił się za to w 59. minucie, kiedy przymierzył zza pola karnego i zmieścił piłkę przy bliższym słupku, dając prowadzenie gościom. Sevilla chciała od razu odpowiedzieć, ale Ter Stegen poradził sobie ze strzałem głową z ostrego kąta. Chwilę później na boisku pojawili się Felix i Ferran, zmieniając Lamine’a Yamala oraz Roberta Lewandowskiego. Portugalczyk zaraz po wejściu na boisko był bliski gola, ale jego strzał obronił Nyland. Sevilla miała swoje okazje, ale ani Pedrosa, ani En-Nesyri nie zdołali pokonać Ter Stegena. Z kolei Koundé nie wykorzystał dośrodkowania Ferrana Torresa.

W 75. minucie Fermína zmienił Vitor Roque. Tymczasem Sevilla nie rezygnowała z walki o choćby jeden punkt. Tempo jednak wyraźnie spadło, a emocji dostarczał Sergio Ramos, ostro powstrzymując między innymi Vitora Roque. Kolejne minuty dostał Hector Fort, a w ofensywie Barcelony każdy patrzył na to, co wymyśli Pedri. Przy takim zaangażowaniu wynik nie miał prawa się zmienić. Goście zwyciężyli, a Xavi zakończył sezon oraz swój etap w stolicy Katalonii z uśmiechem. Teraz pora na Hansiego Flicka, który raczej nie może liczyć na duże transfery i nowej jakości będzie musiał szukać w posiadanej już kadrze.

Sevilla: Nyland, Juanlu, Bade (min. 79, Gudelj), Ramos, Salas (min. 46, Marcao), Pedrosa, Soumare, Agoume (min. 79, Bueno), Ocampos, En-Nesyri (min. 90, Veliz), Lukebakio (min. 79, Mariano).

FC Barcelona: Ter Stegen, Koundé, Cubarsí, Iñigo Martínez, Cancelo (min 84, Fort), Pedri, Christensen (min. 46, Oriol Romeu), Gündoğan, Lamine Yamal (min. 62, Felix), Lewandowski (min. 62, Ferran Torres), Fermín (min. 75, Roque).

Czasami lewy mnie wkurza gdy nie poda do lepiej ustawionego kolegi. Albo spowolni niepotrzebnie grę. Lub w prostej sytuacji straci piłkę. Przypomnijcie mi tylko, kiedy po zejściu lewego odmienił się wynik spotkania na korzystny, bo nie pamiętam.

No i pięknie! Oficjalnie podpisać Flicka i znów można wierzyć w udany sezon i przede wszystkim stworzenie zespołu, który będzie dawał kibicom radość. Xavi moze tragicznie nie punktował, ale co z tego skoro ciężko ogladalo sie kolejne już mecze przepchnięte jedną bramką bez jakiegokolwiek stylu i schematów, pełna improwizacja i chaos, w obronie również.
Nawet bez transferów jest duzy potencjał w tej drużynie.

Nareszcie skonczy sie pierdolenie typu"musimy zmienić chip"

Sezon bez większych ekscytacji (może oprócz dwumeczu z PSG).
Niech teraz każdy wypocznie i wyzdrowieje, nowy sezon niech zaczynają na pełnej intensywności na treningach to może w przyszłym sezonie parę razy się uśmiechniemy.
Dzięki wszystkim za wspólne spędzanie czasu i dyskusje!

Nareszcie ten sezon się skończył oby kolejny był lepszy jest nadzieja bo przychodzi nowy trener ( pewnie Flick) . Co do meczu to całkiem niezły jak na mecz o nic fajnie że zwycięski bo zawsze miło pokonać drużynę w której gra Ramos . Teraz Euro a potem karuzela zaczyna się od nowa :)

Kounde dzisiaj znaczne problemy z koncentracją, ustawianiem się, trzymaniem linii, Cancelo też w obronie słabo.
Dziwna sprawa nie ważnego kim w tym sezonie graliśmy to każdy mógł sobie stworzyć dobre sytuacje

Łezka popłynęła mi kiedy Xavi odchodził jako piłkarz i teraz znów kiedy schodził z Pizjuan taki samotny, niechciany...
Co by nie mówić o jego warsztacie trenerskim, to jedna z największych legend Barcelony i jeden z najlepszych pomocników wszechczasów i należy mu się szacunek kibiców jak psu kość. Mówię do wszystkich żmij plujących tu jadem.
Gracies Maestro za wszystko, na zawsze będziesz w sercach kibiców, TYCH PRAWDZIWYCH!

WRESZCIE KONIEC!!!

Dziękujemy Ci Oriol Kraken Reomeu. Na zawsze w naszych serduszkach

Jaka szkoda, że nareszcie koniec tego sezonu

Chciałbym ,by Oriolowi choć raz się cokolwiek udało jak jest na boisku.

Bez lewego to oni gola nigdy nie wbija, albo moze przypadkowo wbija raz na 180 min gdy on nie gra... xavi tego nie widzi :(

Może zabrzmi to dziwnie ,ale moim zdaniem MVP to zdecydowanie sergio ''red card'' ramos.

Oby Flick nie był drugim Danzelem i oby Hans poradził sobie z grubasem i jego przydupasami.Oby nie dał sobie wejść na głowę.

Fajny doping tam mają w Sevilli

Śmiesznie by było gdybyśmy jeszcze przegrali na zakończenie i po wspaniałych zmianach wuefisty

Milosciwy pan sie zlitowal i wpuscil az na 15 minut mlodego, ktory juz pewnie zapomnial jak sie gra

SZkoda mi mlodego Roque tak naprawde ciezko go nawet ocenic , nie dostal chlopak wielu szans, nawet dzisiaj w meczu o nic. Tragedia z tym czawim, mysle ze lepiej juz jakby zalozyl buty i sam zagral bo to mu wychodzilo

"Trochę spadło tempo tego spotkania...". Co spadło?!

Ferran to dobra zmiana, tylko po co wpuszczać Felixa...

Martinez w zespole to jakaś pomyłka...

włefista mogł odejść przed tym meczem o nic. Może gdyby zastąpił go choćby kierowca klubowego autobusu to dałbyu zagrać młodym i grzejąca ciągle łąwę. Lepiej łysego z b... , a idz pan w ch... z tym pseudotrenerem

Mecz o przysłowiową pietruszkę, szansa dla kilku młodych ale pan Xavi musi dać szansę Cancelo, Romeu kolejny mecz MUSI zagrać Yamal bo trzeba go zajechać itd. Jak ja się cieszę że to jego ostatni mecz.

Kurde, bramka z dupy, brawo Fermin!!

Będą z Fermina ludzie oj będą!!!

Ferminnnn kapitalny strzał Vamossss
Oj będzie w następnym sezonie pociecha z niego

Panie Flick proszę częściej niż w tym sezonie wpuszczać Lopeza. Młody dobry sezon ma

Fermin :) nowa jakosc

Fermin to kocur!

Cancelo się nie nadaje do drużyny Flicka, dam sobie głowę uciąć że nie będą z nim kontynuowali współpracy. Pep go nie chciał bo wiedział że ryzyko że zawali w ważnych meczach jest przogromne... on się nie nadaje do defensywy

Cancelo ma szalenie niskie piłkarskie IQ. Przecież on w ogóle nie wyciąga wniosków. Co mecz popełnia dokładnie te same błędy i zalicza takie same faule. Nawet średnio inteligentny koń miałby błysk zastanowienia się na własnym działaniem

Przez tą fryzurę to Kunde nie zaniżył sobie V-max?

Sevilla gra cały czas na Cancelo.NIe dziwie im się.

Xavi to jednak jest człowiek klubu - stara się uzasadnić decyzję Laporty do końca.

Co ten romeru ma na xaviego, że go wpuścił w tym spotkaniu? W jakim celu on wszedł na boisko?... nic z tego nie rozumiem

Skoro danzel sylvestra stalone z city nie chcę ściągnąć to niech go sędzia oddeleguje kartką z boiska.

Fermin ma to coś, nie było spalonego...

Cancelo jest do zmiany.

Cancelo w obronie to naprawdę sabotażysta jest !

Zamiast wpuścić Raphinhie...To wpuszcza tego paralite Romeu, Nie rozumiem go ni chuja

mam flashbacki nie wiem może są tu osoby które grały w crash royal taka gra na telefon jestem ciekawy kiedy sevila wystawi swoje inferno.

Gość jest niereformowalny. Pół sezonu na ławce za długo.

Ten Romeu to musi mieć jakieś taśmy na Xaviego że gra. Bez kitu :)

Xavi zadbał, żeby kibice utrwalili sobie, dlaczego nie za bardzo widzieli go dalej na stanowisku trenera. Wchodzi nasz as atutowy, nasz joker, nasz zbawca i creme de la creme - Romeu

Ferran. Rekin bałtycki, a wchodzi Romeu...ręce opadają co on odpierdala w ostatnim meczu, TRAGEDIA. On potrafi spierdolić przyjemność z oglądania meczu

serio, wejście Krakena nas jeszcze czeka?

Pedri wreszcie pokazuje pazur.

Pal licho mecz, ale dzieki fryzurze Kunde już jesteśmy zwycięzcami.

Gdzie jesteś gdzie...mój środek pola no powiedz gdzie...Lala la la...

Ale padakaaaa. Cieszę się że będzie nowy trener, jest słaboooo, nawet bardzo słabo.

Inigo jest taki miekki w tych pojedynkach. Szczerze poza momentem w srodku sezonu kiedy posylal dlugie przerzuty nic nie wnosi.. Pierwszy ze srodka obrony do sprzedania, ale pewnie najmniej wart.

Tak szczerze to nie wiem czy chciałbym przedluzenia umowy z Inigo. Niby solidny, ale jednak nie gwarantuje pewności z tyłu. Czegoś mu brakuje. Gdybyśmy mieli szansę na lepszego defensywnego pomocnika to niech Duńczyk wraca do obrony i bye bye Martinez, szczególnie że środkowych obrońców nam nie brakuje a i finansowo nie stoimy dobrze.

Eech Xavi, wszystkiego najlepszego, ale ch.j z takim graniem, pozdro dla wszystkich!

Widać, że Sevilla ma respekt do Fermina, bo jak idzie do niego podanie to czasem i dwóch się przyklei.

Cubarsik przy główkach piętro niżej niż murzyn, o tym piszę od dawna powątpiewając w jego wielką niby przyszłość, na ziemi całkiem nieźle, idealny do gry trójką stoperów czego nigdy u nas nie doświadczysz bo się prezes obrazi

Taki gość jak Gundogan powinien mieć zawiązane oczy i rzucać prostopadłe piłki a on się kręci z lewej do prawej bez celu

Na środek obrony musi przejść wyższy zawodnik, bo chłopaki przegrywają w powietrzu.

Gundo w tym meczu praktycznie nie istnieje. Wygląda, że ma status "battery very low"

Cancelo wracał za akcją jak ostatnia cipa

Nasza obrona to porażka..narzekamy na wszystkich i szczególnie Lewemu się dostaje...ale obrona to jest syf..a poprzedni rok to anomalia

Czy tylko ja odnoszę wrażenie, że Cubarsi nie razi sobie za dobrze, kiedy dostaje długie piłki za plecy?