Pedro Rodríguez trenuje z pierwszą drużyną, kim jest młody pomocnik?

Piotr Guziński

25 maja 2024, 13:30

10 komentarzy

Fot. Getty Images

Wielokrotnie już pisaliśmy, że niższe sekcje La Masii wypełnione są talentami, o których można pisać w samych superlatywach. Ciekawych nazwisk moglibyśmy wymienić tutaj bez większych trudności ponad dziesięć, jednak tym razem skupimy się na Pedro Rodríguezie – imię i nazwisko tego gracza kibicom Barcelony od razu wyda się znajome, jednak młody pomocnik La Masii nie jest spokrewniony z byłym skrzydłowym i legendą Blaugrany i obecnie uważany jest za jednego z najciekawszych zawodników w akademii.

Pedro to piłkarz urodzony w 2008 roku, który do La Masii dołączył w 2019 roku z Granady. Już w momencie dołączenia do klubu pisano o jego umiejętnościach i wysokim potencjale. Aktualnie Hiszpan gra w zespole cadete A, gdzie jest jednym z najlepszych graczy. Rodríguez to piłkarz, który gra głównie jako pomocnik i z powodzeniem radzi sobie na każdej pozycji w środkowej linii. Wyróżniają go przede wszystkim wysoka inteligencja, dobre warunki fizyczne, umiejętność łamania linii podaniami, przyspieszania akcji czy atakowania z głębi. Doceniana jest jego zdolność do wykańczania akcji, mocne uderzenie i łatwość, z jaką odnajduje się w szesnastce. W tej kampanii strzelił dla zespołu U-16 dziewięć goli, co plasuje go jako szóstego najlepszego strzelca w ekipie. Pedro rozegrał także sześć spotkań (cztery w wyjściowym składzie) dla juvenilu B, gdzie grając ze starszymi od siebie, zdołał strzelić cztery bramki. Trafienia te dały drużynie pięć cennych punktów.

Jego balans ciała, zwrotność, poruszanie się między liniami i bardzo dobre przyspieszenie na pierwszych metrach przy takich parametrach są wysoko cenione. Pedro to pomocnik mocno stojący na nogach, często atakujący wolne przestrzenie, dobrze radzący sobie w odbiorze, imponuje jego szybki doskok do przeciwnika czy zdolność pełnienia roli pomocnika w stylu box-to-box. Wszechstronność i szeroki wachlarz zagrań Rodrígueza są cenione przez trenerów i z pewnością wkrótce usłyszymy o nim więcej.

Aktualnie Barcelona musi przedłużyć z nim kontrakt i podpisać pierwszą profesjonalną umowę. Jednak według doniesień Sportu Pedro chce pozostać w stolicy Katalonii pomimo ofert ze strony klubów Premier League i tutaj kontynuować swój rozwój i karierę. Nie jest wykluczone, że w przyszłym sezonie zobaczymy go już w juvenilu A i Młodzieżowej Lidze Mistrzów.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nie taki młody bo ma 36 lat.

A mówią że to takie nierealistyczne, że pojawiają się zawodnicy tak samo nazywający się jak się gra karierę w Fifie czy PES

No to czas na umowę do 2040 roku, z klauzulą 5 mld i pensją rosnącą w ciągu geometrycznym

przeczytałem tylko pierwsze zdanie i na chwilę miałem laga mózgu

Ten Pedro urodził się w 2008, a nasz Pedro zadebiutował w pierwszej drużynie w 2008. Ciekawy zbieg okoliczności.

Przecież to stary koń hahahah wrócił z Lazio napewno

16 lat i jeszcze bez debiutu w pierwszej drużynie? Nieeee no szanujmy się sprzedać dziadka póki coś wart