Przykuty do ławki rezerwowych Vitor Roque budzi zainteresowanie FC Porto i Interu Mediolan [Aktualizacja 13:27]

Grzegorz Skowronek

14 maja 2024, 13:27

Sport, Mundo Deportivo, A Bola, La Gazzetta dello Sport

66 komentarzy

Fot. Getty Images

Vitor Roque nie rozegrał ani jednej minuty we wczorajszym spotkaniu z Realem Sociedad. Brazylijczyk nie wyszedł nawet na rozgrzewkę w drugiej połowie spotkania. Na pomeczowej konferencji prasowej Xavi wyjaśnił, że napastnik doznał kontuzji kostki podczas jednej z przedmeczowych jednostek treningowych

Szkoleniowiec Barcelony zaznaczył, że w klubie panuje ogromna rywalizacja, przez co nie był w stanie zapewnić Brazylijczykowi odpowiedniej liczby minut. Vitor Roque, odkąd przyszedł do Barcelony, ma przed sobą w hierarchii wszystkich piłkarzy z linii ofensywnej Barçy. Rozegrał 13 spotkań, strzelił dwie bramki, obejrzał też jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną. Łącznie uzbierał zaledwie 310 minut na hiszpańskich boiskach i nie zagrał w żadnym spotkaniu Ligi Mistrzów. W dwóch meczach wyszedł w pierwszej jedenastce i zarówno przeciwko Cádizowi jak i Celcie Vigo nie zdołał rozegrać pełnych 90 minut. Wymowny jest fakt, że Brazylijczyk ostatnie pięć spotkań ogląda wyłącznie z perspektywy ławki rezerwowych.

Portugalski dziennik A Bola pisze, że po Vitora Roque może zgłosić się FC Porto. Były bramkarz oraz dyrektor sportowy Barcelony i przyszły dyrektor sportowy portugalskiego klubu Andoni Zubizarreta myśli o sprowadzeniu 19-latka do swojego nowego projektu. Według dziennika możliwa byłaby operacja wymiany, w której do Barcelony za Roque powędrowałby Pepê. Brazylijski piłkarz FC Porto ma w swoim kontrakcie wpisaną klauzulę 75 milionów euro, która oczywiście jest zbyt wysoka jak na możliwości ekonomiczne Barçy, natomiast kwota mogłaby zostać obniżona, gdyby w całą transakcję zostałby włączony Vitor Roque. Według A Bola, przyjście Vitora Roque wzmocniłoby skład FC Porto, mając na celu zapewnienie jakości do rywalizacji w rozgrywkach krajowych i europejskich. Warto zwrócić uwagę, że po sezonie z Porto odejdzie podstawowa dziewiątka Mehdi Taremi, który trafi za darmo do Interu.

Zainteresowanie Vitorem Roque przejawia także właśnie Inter Mediolan. La Gazzetta dello Sport twierdzi, że drużyna Simone Inzaghiego rozpatruje Brazylijczyka jako opcję, gdyby do Interu nie trafił ostatecznie Albert Gudmundsson z Genoi. Sprowadzenie Islandczyka do Mediolanu nie będzie proste, wobec tego świeżo upieczony mistrz Włoch myśli o alternatywach. Taką jest Vitor Roque, którego Włosi uważają za ciekawego piłkarza o zupełnie innym profilu niż Gudmundsson. Zaplanowane jest spotkanie agenta Roque Andre Curyego z Deco w celu omówienia sytuacji Brazylijczyka.

Ewentualne wypożyczenie do FC Porto, klubu, który zawsze pomaga w rozwoju młodych talentów, mogłoby być ciekawą opcją i obie strony mogłyby na tym skorzystać. Z kolei perspektywa przenosin do Mediolanu byłaby wyzwaniem, wiedząc o tym, kim w formacji ofensywnej dysponuje Inter.

Aktualizacja

13:27 Joaquim Piera (Sport): Andre Cury jest stanowczy w swoim stanowisku. Nie rozważa możliwości wypożyczenia, ponieważ uważa, że jest to scenariusz, który mógłby jeszcze bardziej zaszkodzić jego klientowi. Jeśli Barça ostatecznie nie będzie liczyć na Vitora Roque w przyszłym sezonie, Cury rozważy jego transfer definitywny tego lata. Deco nie poinformował jeszcze Curyego o zamiarach klubu i o tym, czy Vitor Roque jest częścią sportowych planów na przyszły sezon. Co więcej, nie wiadomo, co dyrektor sportowy sądzi o sytuacji Brazylijczyka.

REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (66)

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze
« Powrót do wszystkich komentarzy