Peter Bosz: Chcę zatrzymać Desta w PSV

Mateusz Doniec

25 kwietnia 2024, 06:00

Sport

33 komentarze

Fot. Getty Images

Sergiño Dest doznał poważnej kontuzji kolana, która ma wykluczyć go nawet na 9 miesięcy. Pojawiły się z tego względu obawy odnośnie do tego, czy PSV będzie nadal chciało go wykupić. Jednak sam trener Peter Bosz zapewnia, że chce, aby Amerykanin pozostał w klubie.

„Chcę go tu zatrzymać. Zrobił "klik" w sposobie, w jaki graliśmy, zrobił "klik" jako osoba, zrobił "klik" w grupie, a także grał dobrze przez cały sezon” - powiedział trener PSV Eindhoven Peter Bosz o Sergiño Deście, który doznał poważnej kontuzji na treningu. Według Sportu chodzi o zerwanie więzadła krzyżowego przedniego w kolanie.

Zdaniem dziennika umowa pomiędzy Barceloną a PSV przewidywała opcję wykupu o wartości 9 milionów euro, z której holenderski klub zdecydował się już skorzystać. Włodarze klubu z Eindhoven już w zasadzie ustalili warunki kontraktu z Destem na kolejne cztery sezony oraz negocjowali z Barceloną płatność w ratach.

Bosz ubolewał nad nieszczęściem, jakiego doznał jego podopieczny: „Jesteśmy zdruzgotani. Dest powiedział o tym grupie razem z lekarzem i zapadła grobowa cisza. Myślę, że to mówi wszystko. To straszne” - powiedział trener.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Klasa, szczególnie w tych przesiąkniętych cynizmem, nastawionych na kasę i konsumpcję czasach.

No i fajno. Tak po ludzku, niech po prostu chłopakowi dobrze się wiedzie.

9 milionów za Desta wydaje się dobrą kwotą, z drugiej strony niemalże na pewno PSV będzie chciało wynegocjować mniejszą kwotę gdyż karty Barcelony są zdecydowanie słabsze. Realistycznie rzecz biorąc PSV da prawdopodobnie 4-5 milionów i/lub wynegocjuje przejęcie części pensji Desta przez Barcelonę.

Módlmy się o to.....

No i brawo, cieszy mnie to