Xavi zostaje do 2025 roku!

Mateusz Doniec

25 kwietnia 2024, 10:15

287 komentarzy

Fot. Getty Images

Wygląda na to, że sprawa przyszłości Xaviego będzie kolejną telenowelą. Trwa właśnie spotkanie z udziałem trenera, Joana Laporty, Deco, Rafy Yuste i Alejandro Echeverrii. Kontynuujemy informowanie o wydarzeniach z Barcelony tutaj, w bardziej przejrzystej formie.

Dziennik Sport informuje, że o 13:00 odbędzie się konferencja prasowa z udziałem Joana Laporty oraz Xaviego. Zapraszamy na relację LIVE z tego wydarzenia na FCBarca.com.

Na tym kończymy relację. Dziękujemy za śledzenie.

Victor Malo: Xavi pozostanie w drużynie z tym samym sztabem szkoleniowym. Zmiany spodziewane są jedynie w zespole fizjoterapeutów. Wszystko, co powiedziano o warunkach Deco, to kłamstwo. Nie prosił o niczyją głowę. Po prostu planowali następny sezon.

Shay Lugassi (mający dobre kontakty z Pinim Zahavim, agentem Hansiego Flicka): Aż do dzisiejszego popołudnia Hansi Flick był o krok od Barcelony. Wszystko było prawie gotowe. Spotkanie Joana Laporty i Xaviego zmieniło wszystko. Według bliskich źródeł obóz Hansiego Flicka przyjął tę informację z dużym zaskoczeniem.

Jordi Baste (RAC1): Dziś po południu Laporta mówił, że po zakończeniu sezonu Xavi odejdzie. I WSZYSCY go wspierali. Cały zarząd, wszyscy. Dziś wieczorem w domu prezydenta mandat zarządu został wysadzony w powietrze. Co się stało? Jutro dowiemy się więcej.

Zachęcamy do oddania głosu w ankiecie na temat pozostania Xaviego pod tym artykułem.

Rafa Yuste: Xavi zmienił zdanie, ponieważ jest bardzo podekscytowany projektem. Zapytał nas, czy szukaliśmy innego trenera i powiedzieliśmy mu, że to on zawsze był opcją

Rafa Yuste:

„Jestem oburzony tym, co wydarzyło się w Madrycie. Nie gramy według tych samych zasad. Będę przemawiał w Madrycie, gdzie naprawdę dzieją się te wydarzenia. Nie rozumiem, dlaczego sędzia nie chciał sprawdzić tego na VAR-ze".

Wiceprezydent Rafa Yuste:

"Xavi chce rozwijać swój projekt, który bazuje na młodych zawodnikach, którzy awansują. Bardzo się cieszę z jego pozostania. Deco ufa Xaviemu w 100%. W tym sezonie pozostaje mi entuzjazm, który wzbudziliśmy w culés. Przegrana musi mieć konsekwencje, to prawda, ale z pewnymi niuansami. Rywalizowaliśmy i gra uległa poprawie. Z Xavim łączy nas przyjaźń i jesteśmy wielkimi culés. Chcemy ponownie tworzyć historię i to zrobimy. Ten projekt jest kontynuowany przede wszystkim z udziałem wychowanków. W zarządzie panuje jednomyślność w sprawie Xaviego. Laporta jest bardzo podekscytowany projektem. Trenerem zawsze był Xavi. Nigdy nie szukaliśmy trenera".

Zakończyło się spotkanie.

Dlaczego klub zdecydował się kontynuować współpracę z Xavim? Ferran Martínez informuje m.in. że nie dojdzie do znaczących zmian w sztabie szkoleniowym. Więcej informacji w tym artykule.

Kolacja z okazji pozostania Xaviego. Zamówiono sushi z restauracji PARCO, jednej z najlepszych w Barcelonie.

Tobi Altschäffl (BILD): Podczas dzisiejszego spotkania Xavi Hernández powiedział zarządowi Barcelony, że chce uczyć się na swoich błędach. Klub i Xavi zmienili dziś decyzję w ostatniej chwili. Do dziś Hansi Flick był kandydatem numer 1 na kolejnego trenera Barcelony. Niemiec jest świadomy tej decyzji.

Fabrizio Romano: Cały zarząd Barcelony spotyka się teraz z Xavim w domu prezydenta Laporty, aby uczcić pozostanie pracy trenera. Decyzja potwierdzona i ma zostać ogłoszona oficjalnie przez klub.

Inny kibic zostawił kartkę z napisem: "Człowiek jest wart tyle, ile jego słowo. Laporta do dymisji!"

Pewien kibic zostawił Xaviemu na szybie kartkę z napisem "Xavi zostań"

Przybył także doradca Joana Laporty Enric Masip.

Do zgromadzonych dołączył Bojan Krkić

Fabrizio Romano: Xavi zdecydował się zmienić zdanie i pozostać trenerem Barcelony! Po dzisiejszym spotkaniu i naleganiach Laporty, aby został, Xavi akceptuje warunki klubu.

Wszystkie media potwierdzają: Xavi zostaje do 2025 roku, wypełniając swój kontrakt. Prezydent wypowie się jutro dla klubowych mediów.

Gerard Romero: Członkiem sztabu, który miałby zostać zmieniony, jest asystent Sergio Alegre.

Fernando Polo: Joan Laporta wypowie się jutro dla klubowych mediów, aby wyjaśnić sytuację.

Jak podaje Fernando Polo z Mundo Deportivo, według źródeł z FC Barcelony Xavi ma wypełnić swój kontrakt do 2025 roku.

Pojawiają się głosy, że na znaczeniu zyskuje tandem Flick + Torrent

Tymczasem Rafa Márquez: "Popołudnie z futbolem młodzieżowym"

Przypomnijmy, że według RAC1 Deco domaga się dwóch zmian w sztabie: nowego trenera od przygotowania fizycznego oraz nowego asystenta, którym do tej pory był brat Xaviego Óscar.

Gerard Romero twierdzi, że Barça chciałaby pozyskać nowego trenera, który ma aktualnie ważny kontrakt z drużyną. Dziennikarz nie chce jednak ujawnić, o kogo chodzi.

Gerard Romero: Zarząd proponuje Xaviemu, aby nowym asystentem został Domenec Torrent, były asystent Pepa Guardioli.

RAC1 podsumowuje obecną sytuację: 

- Na ten moment trudno o pozostanie Xaviego

- Kandydatura Rafy Márqueza traci na sile

- Opcja trenera z zewnątrz zyskuje

Ankieta

Czy kontynuowanie współpracy z Xavim to dobra decyzja zarządu?

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

co za cyrk, kolejny sezon pójdzie sie kochać
« Powrót do wszystkich komentarzy