Przegląd prasy FCBarca.com: „Laporta w ataku”

Dariusz Maruszczak

23 kwietnia 2024, 01:30

26 komentarzy

Zapraszamy do krótkiego przeglądu dzisiejszych wydań hiszpańskiej prasy. O czym piszą Mundo Deportivo, Sport, L'Esportiu, Marca i AS? Przekonacie się poniżej.

„Laporta w ataku” – Mundo Deportivo informuje, że Barça domaga się od CTA i RFEF ujęć i audio z Klasyku, ale ci odmawiają. Nie wyklucza „działań prawnych” i „poproszenia o powtórzenie pojedynku”, jeśli potwierdzi się błąd. „Xavi rewiduje” – trener bierze pod uwagę wycofanie się i pozostanie na kolejny rok, w oczekiwaniu na najbliższe spotkanie z prezydentem i Deco. Aitana zdobywa nagrodę Laureus. Inter wygrywa z Milanem i zdobywa swoje 20. mistrzostwo Włoch. Brooklyn Nets ogłasza Jordiego Fernándeza jako trenera.

„Laporta poprosi o powtórzenie Klasyku!” - Sport donosi, że Barça domaga się wszystkich ujęć z gola-widmo Lamine Yamala, a prezydent zapewnia, że „podejmiemy wszystkie środki, jeśli wykazany zostanie błąd”. Zarząd Blaugrany jest oburzony arbitrażem: „podnoszę niepokój wszystkich barcelonistas w związku ze złym użyciem VAR”. Xavi otwiera drzwi do pozostania. Trener spotka się z Laportą w tym tygodniu, aby określić swoją przyszłość. Frenkie de Jong żegna się z sezonem z powodu kontuzji – doznał skręcenia stawu skokowego drugiego stopnia. Aitana zdobywa nagrodę Laureus dla najlepszej sportsmenki roku. Najlepszym sportowcem – Djoković.

„Cała kolekcja” – L’Esportiu podaje, że Aitana Bonmatí wygrała też nagrodę Laureus dla najlepszej sportsmenki na świecie i dołączyła do Messiego jako jedynych przedstawicieli piłki nożnej, którzy otrzymali to wyróżnienie. „Jesteśmy coraz bardziej słyszalni i chcemy podnieść głos dla bardziej sprawiedliwego i równego społeczeństwa” – powiedziała gwiazda Blaugrany. Barcelona zachowuje możliwość, że Xavi ponownie przemyśli swoją decyzję i dezaktywuje odroczoną dymisję. Laporta oburzony arbitrażem rozważa wniesienie o powtórzenie Klasyku. Ambicja i harmonia kluczowymi aspektami mistrzostwa Sabadell w piłce wodnej. „W zespole jest dobra chemia” – powiedział David Palma. Historyczny krok Jordiego Fernándeza, który bardzo chce już zadebiutować w Nets.

„Laureaci w Madrycie” – Marca pisze o deszczu gwiazd podczas sportowych Oscarów. 25. edycja koronuje Aitanę, Bellinghama, Djokovicia i reprezentację Hiszpanii. Nagrodzono też Fundację Rafy Nadala. Bolt, Brady czy Vonn błyszczeli na czerwonym dywanie. Laporta grozi, że wniesie o powtórzenie Klasyku. Barcelona rozważy podjęcie działań prawnych ws. gola-widmo. Xavi wycofuje się i rozważa pozostanie. Modrić chce zostać. Chorwat wygrywa sobie pozostanie. Lucas Vázquez wchodzi do walki o wyjazd na EURO. Sevilla odetchnęła i sprawiła problemy Mallorce. „Wielka piątka” podnosi kurtynę podczas prezentacji tenisowego turnieju w Madrycie.

„Laureus mistrzostw” – AS podaje, że Bellingham otrzymał nagrodę rewelacji roku dzień po rozstrzygnięciu LaLigi. „Ostatnie 24 godziny były cudowne” – powiedział Anglik. Aitana Bonmatí pierwszą Hiszpanką wybraną jako sportsmenka roku. Djoković, Simone Biles i Fundacja Nadala innymi wyróżnionymi. Reprezentacja Hiszpanii w piłce nożnej kobiet została najlepszą drużyną 2023 roku, co jest wisienką na torcie gali w Madrycie. „Laporta podejrzewa VAR” – prezydent domaga się ujęć z gola-widmo Lamine’a i grozi prośbą o powtórzenie Klasyku. „Niech powtórzą ligi Negreiry” – odpowiada Real Madrid TV. Real i Baskonia rozpoczną dziś play-offy, które prowadzą do Final Four. Inter wygrał derby z Milanem i z mocą zdobywa swoje 20. scudetto.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Kilkaset milionów kibiców na świecie ogląda El Classico a jakiś tuman oszczędza 4mln EUR na system Goal Line! Zamknąć w psychiatryku!

Popieram ASa niech powtórzą ligi Negeiry, z chęcią zobaczyłbym raz jeszcze el clasico z Messim i Królem

Laporta w ataku..... hahahaha no no

Kiedy Suarez strzelił z Betisem, gdzie pilka była metr w bramce, nie bylo odwołania, nie bylo uznanego gola,nitk nie reagował. Mecz był o mistrzostwo można powiedzieć. Nagle tutaj, wielka awantura ...

Xavi + Laporta = duo do zniszczenia DUMY katalonii

https://x.com/GiorgiaVat/status/1782434045239984575

No i wszystko jasne.
Zamykam dyskusję o tym czy był gol czy nie było.

Coraz mniej sportu w sporcie a za to coraz więcej afer i błota.
La Liga modelowo zmierza ku przepaści a ludzie którzy tym kierują za nic nie chcą się opamiętać.
Jak będziemy zmierzać w tym kierunku to niebawem wszyscy się na nich wypną a el clasico będą oglądać co najwyżej azjaci.

Ja rozumiem żeby ta sytuacja z nieuznanym golem miała miejsce w 90 minucie i ważyło się jeden lub trzy punkty ale to była pierwsza połowa. Dajmy sobie spokój bo tylko się ośmieszamy.

Ja myśle że to specjalnie przecież to wiadome że nie bedzie powtórki bardziej myśle ze to po to by uderzyć w Tebasa by wdrążyć technologie gol line asssist

Powtórzyć wszystkie takie mecze z ostatnich 15 lat. To już przestaje być zabawne a staje się tragiczne. Xavi i Laporta szkodzą Barcelonie.

Katalonia powinna zrobić wszystko by wycofać swoje drużyny z tej zastraszanej przez Madryt ligi. I skupić się w końcu na uprawianiu sportu a nie taplaniu się w tym madryckim bagnie.