Marca: PSV chce zatrzymać Sergiño Desta

Krystian Cichocki

22 kwietnia 2024, 17:00

Marca

8 komentarzy

Fot. Getty Images

PSV dało jasno do zrozumienia, że chce zatrzymać Sergiño Desta i nawiązało już z nim kontakt. Amerykanin zaliczył dobry sezon w barwach drużyny z Eindhoven, ale kontuzja kolana uniemożliwiła mu grę do końca sezonu. Mimo to klub jest gotowy złożyć ofertę za obrońcę.

- W zeszłym tygodniu rozmawialiśmy z nim i jego agentem. To idzie w dobrym kierunku. Wierzymy w Sergiño i zakładam, że wróci do zdrowia. Bardzo chcielibyśmy, aby został w PSV. - powiedział w wywiadzie dla Studio Voetbal Marcel Brands, prezes holenderskiego klubu.

- Musieliśmy go przekonać, ale widać w nim coraz większy entuzjazm i dobrze się bawi. Dlatego chciał porozmawiać z PSV o pozostaniu na dłużej. – dodał Brands.

Dwa wypożyczenia z rzędu

W sierpniu ubiegłego roku Dest udał się do PSV z powodu braku minut w Barcelonie. Obrońca został wypożyczony, ale holenderski klub zachował opcję wykupu Amerykanina, która, choć nie została ujawniona, może wynosić mniej niż 10 milionów. Kataloński klub zastrzega sobie jednak procent od przyszłej sprzedaży. Jest to drugie wypożyczenie Desta, po tym jak spędził poprzedni sezon w Milanie.

Amerykanin, do czasu kontuzji, był kluczowym zawodnikiem drużyny z Eindhoven. Zaliczył 37 występów we wszystkich rozgrywkach, strzelając dwie bramki i notując siedem asyst.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

No i dobrze, niech go biorą, liga holenderska widać mu pasuje. Może za wcześnie z niej wyjechał, w Barcy stał w miejscu, trudno było dostrzec jakiś rozwój. Pogra w PSV, złapie trochę doświadczenia i może wtedy będzie gotowy na grę w silniejszej lidze.

Przyklepac szybko transakcje a potem opylic lengleta. Wtedy mozna myslec nad ruchami z aktualnym skladem.

Oby tak było. Co dokładnie wyszło z tą kontuzja, jest jakiś oficjalny raport już? Lub czy wiadomo jak poważny jest to uraz.

Za rok mu się kontrakt kończy , napewno go nie wykupią xd

Chociaż tyle ale pewnie będą negocjować cenę