Robert Lewandowski: Wiemy, jak pokonać Real Madryt

Dariusz Maruszczak

21 kwietnia 2024, 07:00

Sport, Eleven

17 komentarzy

Fot. Getty Images

Podczas tzw. „media day” nie zabrakło też wypowiedzi Roberta Lewandowskiego. Polak optymistycznie podchodzi do rywalizacji z Realem Madryt i nadal widzi szanse na zdobycie Trofeo Pichichi.

– Wiemy, jak pokonać Real Madryt. Znamy ich i analizowaliśmy błędy, jakie popełniliśmy ostatnim razem, gdy się mierzyliśmy. Wiemy, że jeśli zminimalizujemy ich zalety, będziemy mogli ich pokonać na Bernabéu – powiedział Lewandowski.

Napastnik uważa, że paradoksalnie wygrana z Manchesterem City może wpłynąć negatywnie na Real na poziomie dekoncentracji. – Euforia wywołana awansem w rywalizacji z Manchesterem City może sprawić, że Real podejdzie do Klasyku rozstrojony pod względem mentalnym. To prawda, że my graliśmy 70 minut w osłabieniu, ale mieliśmy jeden dzień więcej odpoczynku. Oni grali przez 120 minut, musieli stawić czoła konkursowi jedenastek i powrotowi do domu. Prawdopodobnie wrócili o 5 rano do Madrytu.

Również Eleven Sports przeprowadziło wywiad z Lewandowskim. Stacja przedstawiła jedną wypowiedź Roberta o Trofeo Pichichi, zapowiadając, że całość ukaże się dziś wieczorem przed Klasykiem. – Myślę, że jest szansa. Życzyłbym sobie, żeby mieć te sytuacje. Oczywiście, gdyby przyszedł taki mecz, że strzeliłbym 2-3 bramki, to wiadomo, że wszystko może potoczyć się łatwiej. Zobaczymy. Zmieniła się też trochę moja rola, bo te asysty wpadają częściej niż bramki. Nie będę jednak oszukiwał, że te gole zawsze są w mojej głowie.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

zobaczymy dzisiaj Robercik :D

Real M nawet jeśli przegra (w co wątpię) to i tak jest wygramy. My jeśli wygramy ,to przegramy (bo być zostanie Xavi ).Sry -jako piłkarz był wielki,jako trener ...."trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść"

Oj, może się źle zestarzeć... Oby nie :)

Szkoda że nie wiedzieli jak pokonać PSG.

A zmieniliście juz CHIP ????? czy jeszcze ????

Znacznie lepiej by uczynił gdyby milczał! Ten facet, jak dla mnie nigdy niczego odkrywczego nie powiedział. Jeśli się mylę to proszę kolegów o przykłady!

Zobaczę jak uwierzę...

Wy zawsze wiecie co zrobić, tylko tego nie robicie. I zostawiacie kibiców z wkurwieniem wieczorową porą gdy ten potrzebuje wyciszania przed snem XD

Lewuś wstawaj, " zesrałeś sie " xD

Te jego mistrzowskie wywiady...
Mogą podać sobie z Xavim dłonie. Masakra.

Co on chce zminimalizować swobodę z jaką grają czy to że jak 1 plan nie wychodzi to szukają drugiego i tak w kółko

Lewy zrób coś dla tego klubu - przyjmij ofertę od szejków

Wy w tym sezonie wszystko k***a wiecie.

Najlepsze: tak, jest wciąż szansa, że wygramy ligę. Trzymajmy kciuki.

Najgorsze: ja już was znam. Jak przegracie to tak Wam mental siądzie że w ostatniej kolejce będziecie się bronić przed spadkiem na 5 miejsce.